Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STEZ CUP - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 10-11 September 2022
Heats 500 m JUNIOR D BOYS
Race 124, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
65
KISS-GEBORA Bence
MTK
51.769
2.
3
62
GYORGY Nimrod
JSE
1:00.061
3.
4
67
Imre MIHALY BISON
ERC
1:01.755
4.
1
59
Jakub POTO??ÁK
PRK
1:04.348
5.
2
71
Teodor Peter HAR?ÁR
PRK
1:27.563
Race 125, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
64
GONDA Gergo
JSE
53.557
2.
2
60
OLTI Miksa
MTK
56.154
3.
4
68
Patrik MIHALIK
PRK
1:00.378
4.
1
63
Juraj HARKABUS
PRK
1:02.754
Race 126, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
70
Filip JÍLEK
BZKP
52.085
2.
3
66
CORVIN-SZABÓ Máté
MTK
52.420
3.
1
72
Juraj GOGA
PRK
1:00.551
4.
4
69
Richard FEDOR
STEZ
1:05.145
Semi Final 500 m JUNIOR D BOYS
Race 146, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Jakub POTO??ÁK
PRK
1:03.729
2.
2
69
Richard FEDOR
STEZ
1:05.845
3.
3
71
Teodor Peter HAR?ÁR
PRK
1:27.112
Race 148, Group 1 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
64
GONDA Gergo
JSE
53.380
2.
3
62
GYORGY Nimrod
JSE
56.929
3.
4
68
Patrik MIHALIK
PRK
1:00.391
4.
1
70
Filip JÍLEK
BZKP
1:00.860
5.
5
63
Juraj HARKABUS
PRK
1:03.554
Race 149, Group 1 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
KISS-GEBORA Bence
MTK
51.676
2.
2
66
CORVIN-SZABÓ Máté
MTK
53.214
3.
3
60
OLTI Miksa
MTK
57.107
4.
5
67
Imre MIHALY BISON
ERC
1:01.989
4
72
Juraj GOGA
PRK
P
Final 500 m JUNIOR D BOYS
Race 162, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Jakub POTO??ÁK
PRK
1:03.377
2.
2
69
Richard FEDOR
STEZ
1:07.112
3.
4
72
Juraj GOGA
PRK
1:11.712
4.
3
71
Teodor Peter HAR?ÁR
PRK
1:29.529
Race 164, Group 2 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
70
Filip JÍLEK
BZKP
51.860
3
2.
1
68
Patrik MIHALIK
PRK
59.637
2
3.
3
67
Imre MIHALY BISON
ERC
59.994
1
4.
4
63
Juraj HARKABUS
PRK
1:04.774
Race 166, Group 1 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
KISS-GEBORA Bence
MTK
52.034
34
2.
2
66
CORVIN-SZABÓ Máté
MTK
54.058
21
3.
5
60
OLTI Miksa
MTK
55.232
13
4.
4
62
GYORGY Nimrod
JSE
57.235
8
5.
3
64
GONDA Gergo
JSE
1:07.118
5
Distance Classification 500 m JUNIOR D BOYS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
65
KISS-GEBORA Bence
MTK
1
34
1|1|1
51.676
2.
66
CORVIN-SZABÓ Máté
MTK
2
21
2|2|2
52.420
3.
60
OLTI Miksa
MTK
3
13
2|3|3
55.232
4.
62
GYORGY Nimrod
JSE
4
8
2|2|4
56.929
5.
64
GONDA Gergo
JSE
5
5
1|1|5
53.380
Final, Group 2
6.
70
Filip JÍLEK
BZKP
1
3
1|4|1
51.860
7.
68
Patrik MIHALIK
PRK
2
2
3|3|2
59.637
8.
67
Imre MIHALY BISON
ERC
3
1
3|4|3
59.994
9.
63
Juraj HARKABUS
PRK
4
4|5|4
1:02.754
Final, Group 3
10.
59
Jakub POTO??ÁK
PRK
1
4|1|1
1:03.377
11.
69
Richard FEDOR
STEZ
2
4|2|2
1:05.145
12.
72
Juraj GOGA
PRK
3
3|P|3
1:00.551
13.
71
Teodor Peter HAR?ÁR
PRK
4
5|3|4
1:27.112
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters