Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 29 October 2022
Overall Classification Junior-F
Rank
Name
Affil
1.
Iris TEKELENBURG
GO
2.
Jouke Entsje VAN DER ENDE
TRL
3.
Brecht DIJKSTRA
TRL
4.
Stijn REINDERS
IHCL
5.
Yse Marrin VAN DER HEIDE
TRL
6.
Thomas HARTOG
IDA
Overall Classification
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Women Junior-E
Rank
Name
Affil
1.
Sigrid VAN ES
SCT
2.
Annika OUWENEEL
IHCL
3.
Larissa REINDERS
IHCL
4.
Maartje TOORNVLIET
IHCL
5.
Tirza STENNEKE
IJVZ
6.
Heleen DROST
SCT
Overall Classification
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Men Junior-E
Rank
Name
Affil
1.
Otte HILARIDES
SCT
2.
Ingmar CARPENTER
TRL
3.
Bjorn SCHIPHOF
TRL
4.
Jelte VAN HASKERA
SCT
5.
Jurjen KRAMER
TRL
6.
Edo HOEKSTRA
SCT
Overall Classification
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Women Junior-D
Rank
Name
Affil
1.
Sara VAN DE POL
SCT
2.
Lana SCHIPHOF
TRL
3.
Fleur ALKEMADE
IJVZ
4.
Djoeke SCHMITZ
SCT
5.
Neeltsje DE BOER
TRL
6.
Femke VENEMA
SVU
Overall Classification
500 meter
Overall Classification Men Junior-D
Rank
Name
Affil
1.
Mathieu VAN DER HORST
HVHW
2.
Jurre NAUTA
SCT
3.
Lars DIJCK
TRL
4.
Joris TOORNVLIET
IHCL
5.
Stefan EVERTS
SCT
6.
Naud SCHEEPSTRA
TRL
Overall Classification
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Women Junior-C
Rank
Name
Affil
1.
Luna-Marie LAU
YDS
2.
Lise DIJKSTRA
TRL
3.
Pom STRAATHOF
IHCL
4.
Julie VAN SANTEN
IHCL
5.
Nienke KLOMPMAKER
TRL
6.
Famke BOGERS
STB
Overall Classification
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Men Junior-C
Rank
Name
Affil
1.
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
2.
Kebba NJIE
NSV
3.
Boet GROENEWEGEN
HVHW
4.
Harmen LAMMERS
STH
5.
Jesse TUINSTRA
TRL
6.
Stan DE GRAAF
IHCL
Overall Classification
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Men BASM
Rank
Name
Affil
1.
AleyƔndro RIVERO MAERSCHALCK
STKG
2.
Robbe VOLCKAERT
STKG
3.
Mathys FABER
TRL
4.
Isaac RAIZADA
NIRC
5.
Gillian GOUD
STA
6.
Junior DE BLOIS
IHCL
Overall Classification
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Women BS
Rank
Name
Affil
1.
Valerie AARTS
IHCL
2.
Birgit RADT
DKIJV
3.
Sophie NIJBOER
SCT
4.
Heleen VAN DEN NOULAND
STA
5.
Sylvie LLOYD
KLB
6.
Lotta VAN HERCK
IDA
Overall Classification
500 meter
|
1000 meter
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters