Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
Heats 1000 m MEN
Race 212, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
41
Jan KOVA?I?
METEOR
1:44.414
2.
1
19
Vasil GEORGIEV
SCIS
1:46.448
3.
3
163
Jakub HU?ADY
PRK
1:46.683
4.
2
157
Filip TOMOVIC
INLINE
1:54.942
Race 213, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
Martin PRANTL
METEOR
1:41.202
2.
3
53
Maximilian ZELLNER
SLIC
1:41.268
3.
4
5
Ermin RA??I?
BOSNA
1:45.706
4.
2
21
Daniel KRASTEV
SCIS
1:48.732
Race 214, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
20
Asen GYUROV
SCIS
1:40.124
2.
4
103
ARNÓCZKI Ádám
JSE
1:44.342
3.
3
43
Andrej ?TEF?I
METEOR
1:57.406
4.
1
148
Vid GAL
CEL
2:06.461
Race 215, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
156
Miodrag POPOVIC
INLINE
1:39.599
2.
4
4
Nedim MUZAFEROVI?
BIH
1:40.602
3.
3
164
Damian MARCIN
PRK
1:41.945
4.
2
18
Momchil GEORGIEV
SCIS
1:43.402
Final 1000 m MEN
Race 243, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
148
Vid GAL
CEL
1:41.984
2.
1
18
Momchil GEORGIEV
SCIS
1:43.465
3.
2
163
Jakub HU?ADY
PRK
1:43.994
4.
3
21
Daniel KRASTEV
SCIS
1:49.017
5.
4
157
Filip TOMOVIC
INLINE
1:51.896
5
43
Andrej ?TEF?I
METEOR
DNF
Race 245, Group 2 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
Maximilian ZELLNER
SLIC
1:42.551
3
2.
3
103
ARNÓCZKI Ádám
JSE
1:42.827
2
3.
4
5
Ermin RA??I?
BOSNA
1:44.118
1
4.
2
164
Damian MARCIN
PRK
1:44.848
5.
5
19
Vasil GEORGIEV
SCIS
1:45.985
Race 247, Group 1 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
20
Asen GYUROV
SCIS
1:36.785
34
2.
1
156
Miodrag POPOVIC
INLINE
1:37.075
21
3.
4
42
Martin PRANTL
METEOR
1:37.286
13
4.
5
41
Jan KOVA?I?
METEOR
1:37.920
8
5.
3
4
Nedim MUZAFEROVI?
BIH
1:43.928
5
Distance Classification 1000 m MEN
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
20
Asen GYUROV
SCIS
1
34
1|1
1:36.785
2.
156
Miodrag POPOVIC
INLINE
2
21
1|2
1:37.075
3.
42
Martin PRANTL
METEOR
3
13
1|3
1:37.286
4.
41
Jan KOVA?I?
METEOR
4
8
1|4
1:37.920
5.
4
Nedim MUZAFEROVI?
BIH
5
5
2|5
1:40.602
Final, Group 2
6.
53
Maximilian ZELLNER
SLIC
1
3
2|1
1:41.268
7.
103
ARNÓCZKI Ádám
JSE
2
2
2|2
1:42.827
8.
5
Ermin RA??I?
BOSNA
3
1
3|3
1:44.118
9.
164
Damian MARCIN
PRK
4
3|4
1:41.945
10.
19
Vasil GEORGIEV
SCIS
5
2|5
1:45.985
Final, Group 3
11.
148
Vid GAL
CEL
1
4|1
1:41.984
12.
18
Momchil GEORGIEV
SCIS
2
4|2
1:43.402
13.
163
Jakub HU?ADY
PRK
3
3|3
1:43.994
14.
21
Daniel KRASTEV
SCIS
4
4|4
1:48.732
15.
157
Filip TOMOVIC
INLINE
5
4|5
1:51.896
16.
43
Andrej ?TEF?I
METEOR
DNF
3|NF
1:57.406
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters