Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
Heats 777 m JUNIOR E BOYS
Race 11, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
78
BALÁZS Levente
FTC
1:28.347
2.
4
181
Adam MI??ÍK
SKMA
1:32.166
3.
6
98
FÖLDI Krisztián
JSE
1:35.672
4.
5
142
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
SCMC
1:35.740
5.
1
193
Oliver KARPINSKÝ
STEZ
1:47.347
6.
3
16
Martin STOEV
SCIS
2:01.613
Race 12, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
81
PÉTER Zalán
FTC
1:32.302
2.
2
110
FARAGÓ-SZUHAY Tamás
SZKE
1:36.143
3.
3
62
NAGY Csaba
DSI
1:36.394
4.
1
39
Ante ILICIC
METEOR
1:37.112
5.
4
80
ORMOS Barnabás
FTC
1:44.936
6.
5
195
Samuel SPODNÍK
STEZ
1:52.525
Race 13, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
97
BOROS Bence
JSE
1:33.175
2.
5
12
Viktor DONCHEV
ICP
1:33.905
3.
1
79
GOLDA Miklos
FTC
1:36.106
4.
6
141
Magor FÜLÖP HOSSZÚ
SCMC
1:38.353
5.
3
194
Simon PALKOVIC
STEZ
1:48.061
6.
4
38
Leon HUI?
METEOR
1:52.992
Race 14, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
82
VARGA Miron
FTC
1:28.802
2.
6
99
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
1:36.846
3.
5
11
Daniel DONCHEV
ICP
1:37.416
4.
2
162
Matus GOGA
PRK
1:37.787
5.
3
40
Lavoslav Juraj ZAJEC
METEOR
1:42.226
6.
4
107
BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás
MTK
1:49.858
Final 777 m JUNIOR E BOYS
Race 24, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
38
Leon HUI?
METEOR
1:39.243
2.
3
16
Martin STOEV
SCIS
1:43.457
3.
1
195
Samuel SPODNÍK
STEZ
1:52.588
Race 26, Group 3 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
141
Magor FÜLÖP HOSSZÚ
SCMC
1:33.508
2.
1
162
Matus GOGA
PRK
1:36.212
3.
3
40
Lavoslav Juraj ZAJEC
METEOR
1:37.101
4.
4
80
ORMOS Barnabás
FTC
1:40.754
5.
5
193
Oliver KARPINSKÝ
STEZ
1:47.147
6
194
Simon PALKOVIC
STEZ
DNF
7
107
BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás
MTK
DNF
Race 28, Group 2 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
99
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
1:34.249
1
2.
2
142
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
SCMC
1:34.510
3.
1
98
FÖLDI Krisztián
JSE
1:35.506
4.
3
79
GOLDA Miklos
FTC
1:36.250
5.
4
62
NAGY Csaba
DSI
1:36.412
6.
7
11
Daniel DONCHEV
ICP
1:36.772
7.
6
39
Ante ILICIC
METEOR
1:48.401
Race 30, Group 1 (4 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
82
VARGA Miron
FTC
1:25.374
34
2.
1
78
BALÁZS Levente
FTC
1:26.045
21
3.
5
97
BOROS Bence
JSE
1:26.467
13
4.
4
81
PÉTER Zalán
FTC
1:26.787
8
5.
6
12
Viktor DONCHEV
ICP
1:31.137
5
6.
7
110
FARAGÓ-SZUHAY Tamás
SZKE
1:36.959
3
7.
3
181
Adam MI??ÍK
SKMA
1:48.567
2
Distance Classification 777 m JUNIOR E BOYS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
82
VARGA Miron
FTC
1
34
1|1
1:25.374
2.
78
BALÁZS Levente
FTC
2
21
1|2
1:26.045
3.
97
BOROS Bence
JSE
3
13
1|3
1:26.467
4.
81
PÉTER Zalán
FTC
4
8
1|4
1:26.787
5.
12
Viktor DONCHEV
ICP
5
5
2|5
1:31.137
6.
110
FARAGÓ-SZUHAY Tamás
SZKE
6
3
2|6
1:36.143
7.
181
Adam MI??ÍK
SKMA
7
2
2|7
1:32.166
Final, Group 2
8.
99
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
1
1
2|1
1:34.249
9.
142
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
SCMC
2
4|2
1:34.510
10.
98
FÖLDI Krisztián
JSE
3
3|3
1:35.506
11.
79
GOLDA Miklos
FTC
4
3|4
1:36.106
12.
62
NAGY Csaba
DSI
5
3|5
1:36.394
13.
11
Daniel DONCHEV
ICP
6
3|6
1:36.772
14.
39
Ante ILICIC
METEOR
7
4|7
1:37.112
Final, Group 3
15.
141
Magor FÜLÖP HOSSZÚ
SCMC
1
4|1
1:33.508
16.
162
Matus GOGA
PRK
2
4|2
1:36.212
17.
40
Lavoslav Juraj ZAJEC
METEOR
3
5|3
1:37.101
18.
80
ORMOS Barnabás
FTC
4
5|4
1:40.754
19.
193
Oliver KARPINSKÝ
STEZ
5
5|5
1:47.147
20.
194
Simon PALKOVIC
STEZ
DNF
5|NF
1:48.061
20.
107
BALÁZS-PAVLOKIN Barnabás
MTK
DNF
6|NF
1:49.858
Final, Group 4
22.
38
Leon HUI?
METEOR
1
6|1
1:39.243
23.
16
Martin STOEV
SCIS
2
6|2
1:43.457
24.
195
Samuel SPODNÍK
STEZ
3
6|3
1:52.525
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters