Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPENĀCSIZMADIA TROPHY - DANUBIA SERIES - Budapest, Hungary - 4-6 February 2011
Heats 777 meter Novice B Girls
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 16, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
113
Tereza PFEIFEROVA
BKN
1:33.827
Q
2.
2
131
Anna DALEK
ART
1:40.990
3.
3
53
KURTA Biborka
JSE
1:46.360
4.
4
159
Helena Dzeina LEINBERGA
SPARS
2:04.191
5.
5
101
Saule BERNOTAITE
LTU
2:18.045
6
54
Julia MENKU
JSE
DNS
Race 17, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
120
Regina TADIC
TTKSE
1:43.202
Q
2.
2
133
Marta STAWICKA
ART
1:44.733
3.
3
158
Ksenija DRAZNIECE
SPARS
1:47.242
4.
4
57
SOMOGYI Barbara
JSE
2:03.917
5.
5
56
NYUL Vivien
JSE
2:11.322
Race 18, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Wiktoria DOBRENKO
ART
1:45.482
Q
2.
2
200
HERBACSEK Reka
TTKSE
1:46.402
3.
3
160
Amanda PUKITE
SPARS
1:53.916
4.
4
52
DOBRAN Fanni
JSE
1:57.164
5.
5
55
NAGY Anna Kerubina
JSE
2:11.109
6.
6
12
Anja MUSIKIC
BOSNA
2:29.414
Final 777 meter Novice B Girls
Race 40, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
NAGY Anna Kerubina
JSE
2:03.127
2.
2
56
NYUL Vivien
JSE
2:04.583
3.
4
12
Anja MUSIKIC
BOSNA
2:17.605
4.
3
101
Saule BERNOTAITE
LTU
2:18.228
Race 41, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
158
Ksenija DRAZNIECE
SPARS
1:46.239
2.
3
160
Amanda PUKITE
SPARS
1:52.900
3.
4
52
DOBRAN Fanni
JSE
1:55.940
4.
5
57
SOMOGYI Barbara
JSE
1:57.206
5.
6
159
Helena Dzeina LEINBERGA
SPARS
1:57.874
6.
1
53
KURTA Biborka
JSE
2:14.117
Race 42, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
113
Tereza PFEIFEROVA
BKN
1:32.143
34
2.
2
131
Anna DALEK
ART
1:36.911
21
3.
5
129
Wiktoria DOBRENKO
ART
1:43.245
13
4.
6
200
HERBACSEK Reka
TTKSE
1:48.837
8
5.
3
120
Regina TADIC
TTKSE
2:00.770
5
4
133
Marta STAWICKA
ART
P
Distance Classification 777 meter Novice B Girls
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
113
Tereza PFEIFEROVA
BKN
1
34
1|1
1:32.143
2.
131
Anna DALEK
ART
2
21
2|2
1:36.911
3.
129
Wiktoria DOBRENKO
ART
3
13
3|1
1:43.245
4.
200
HERBACSEK Reka
TTKSE
4
8
4|2
1:46.402
5.
120
Regina TADIC
TTKSE
5
5
5|1
1:43.202
6.
133
Marta STAWICKA
ART
P
P|P
1:44.733
Final, Group 2
7.
158
Ksenija DRAZNIECE
SPARS
1
1|3
1:46.239
8.
160
Amanda PUKITE
SPARS
2
2|3
1:52.900
9.
52
DOBRAN Fanni
JSE
3
3|4
1:55.940
10.
57
SOMOGYI Barbara
JSE
4
4|4
1:57.206
11.
159
Helena Dzeina LEINBERGA
SPARS
5
5|4
1:57.874
12.
53
KURTA Biborka
JSE
6
6|3
1:46.360
Final, Group 3
13.
55
NAGY Anna Kerubina
JSE
1
1|5
2:03.127
14.
56
NYUL Vivien
JSE
2
2|5
2:04.583
15.
12
Anja MUSIKIC
BOSNA
3
3|6
2:17.605
16.
101
Saule BERNOTAITE
LTU
4
4|5
2:18.045
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters