Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MUNICH OPEN - JUNIOR CHALLENGE - Munchen, Germany - 12-13 February 2011
 
Final 333 meter Girls Novice
 Race 197, Group I     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2103 Chantalle SCHLICHTING  ETR41.288 
2.414 Veronica SCHOIBER  AUT45.710
3.3177 Virginia ZINDLER  SLI51.443
1176 Sophie KOCH  SLIDNS
593 Katrin SCHLEGEL  EGSDNS
 Race 198, Group H     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.249 Eva KASTENBAUER  DEC41.395 
2.573 Sabrina LOHMAIER  ECK42.478
3.313 Manuela KARL  AUT43.614
4.4175 Stephanie DROTLEFF  SLI44.033
1159 Jessica GOETT  MERCDNS
 Race 199, Group G     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.334 Giulia MAGRO  CGALE39.917 
2.272 Franziska SCHÖNIG  ECK40.260
3.524 Jana MALIKOVA  BKN41.760
4.4104 Leonie HERZOG  ETR42.559
5.185 Jil LINKA  ECO47.438
 Race 200, Group F     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.347 Anita DUMBERGER  DEC39.190 
2.1196 Kristyna MORAVCOVA  KSB39.313
3.4134 Lisa LEUTHOLD  EVD40.469
4.292 Angela MOSER  EGS-    
 Race 201, Group E     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3133 Anna Katharina GÄRTNER  EVD38.516 
2.146 Anna-Lena PLEREITER  DEC38.894
3.2102 Jessica MASBERG  ETR39.442
4.483 Sophia ECHTLER  ECO39.590
 Race 202, Group D     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1174 Mathilda HOLLREISER  SLI37.439 
2.3101 Janina BECKER  ETR37.675
3.2132 Emily GLIEN  EVD37.827
4.471 Stephanie KRAUSE  ECK38.187
5.548 Melanie SCHWABL  DEC53.373
 Race 203, Group C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3129 Gina JACOBS  EVD35.370 
2.1100 Maria DEIKE  ETR35.716
3.2131 Romy WENIGER  EVD36.229
4.4173 Chichi ODENIGBO  SLI37.206
5.582 Isabel KLATT  ECO55.756
 Race 204, Group B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Petra VANKOVA  BZK35.934 
2.3128 Tina RIETZKE  EVD36.188
3.4130 Aline LENKE  EVD36.208
4.2153 Kristyna SULCOVA  KSB36.378
 Race 212, Group A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2127 Anna SEIDEL  EVD33.86334 
2.1151 Milada DOSLA  KSB33.95121
3.3152 Michaela HRUZOVA  KSB34.10913
4.433 Margaux MAURICE  CGALE34.4578


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton Race Timers
Bioracer
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport
Skate-Tec
Sebra Sports