Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
SLOVENSKÝ POHÁR - 3.KOLO - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 31 March 2012
Heats 222 meter Juniori C
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 18, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
27
Ema ZELINSKA
PRE
27.534
Q
2.
2
44
Jakub HUNADY
PRE
30.670
Q
3.
4
47
Adam BURDELAK
PRE
30.841
4.
3
30
Matej KORZ
PRE
32.253
Race 19, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
23
Alexandra HYMPÁNOVÁ
PRE
28.161
Q
2.
4
4
Lucia FILIPOVA
STEZ
28.548
Q
3.
1
26
Patrik VELICKO
PRE
28.904
q
4.
2
29
Matus BOGDAN
PRE
30.504
Race 20, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
3
Petra RUSNAKOVA
STEZ
26.850
Q
2.
3
31
Samuel STASTNY
PRE
28.561
Q
3.
2
22
Lea MACEJOVSKA
PRE
28.611
q
4.
1
25
Vanesa TRUSOVA
PRE
29.057
5.
5
24
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
30.147
Semi Final 222 meter Juniori C
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 23, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
27
Ema ZELINSKA
PRE
27.291
Q
2.
3
26
Patrik VELICKO
PRE
28.310
3.
2
4
Lucia FILIPOVA
STEZ
28.814
4.
4
44
Jakub HUNADY
PRE
29.367
Race 24, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Petra RUSNAKOVA
STEZ
26.471
Q
2.
2
23
Alexandra HYMPÁNOVÁ
PRE
28.042
3.
4
22
Lea MACEJOVSKA
PRE
30.864
4.
3
31
Samuel STASTNY
PRE
40.283
Final 222 meter Juniori C
Race 32, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
25
Vanesa TRUSOVA
PRE
29.650
2.
2
24
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
29.701
3.
3
29
Matus BOGDAN
PRE
30.504
4.
4
47
Adam BURDELAK
PRE
30.987
5.
5
30
Matej KORZ
PRE
39.006
Race 33, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
31
Samuel STASTNY
PRE
29.150
2.
1
4
Lucia FILIPOVA
STEZ
29.161
3.
3
22
Lea MACEJOVSKA
PRE
30.486
4.
2
44
Jakub HUNADY
PRE
48.524
Race 34, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Petra RUSNAKOVA
STEZ
26.621
34
2.
2
27
Ema ZELINSKA
PRE
27.554
21
3.
3
23
Alexandra HYMPÁNOVÁ
PRE
28.654
13
4.
4
26
Patrik VELICKO
PRE
29.917
8
Distance Classification 222 meter Juniori C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
3
Petra RUSNAKOVA
STEZ
1
34
1|1|1
26.471
2.
27
Ema ZELINSKA
PRE
2
21
2|1|1
27.291
3.
23
Alexandra HYMPÁNOVÁ
PRE
3
13
3|2|1
28.042
4.
26
Patrik VELICKO
PRE
4
8
4|2|3
28.310
Final, Group 2
5.
31
Samuel STASTNY
PRE
1
1|4|2
28.561
6.
4
Lucia FILIPOVA
STEZ
2
2|3|2
28.548
7.
22
Lea MACEJOVSKA
PRE
3
3|3|3
28.611
8.
44
Jakub HUNADY
PRE
4
4|4|2
29.367
Final, Group 3
9.
25
Vanesa TRUSOVA
PRE
1
1|4
29.057
10.
24
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
2
2|5
29.701
11.
29
Matus BOGDAN
PRE
3
3|4
30.504
12.
47
Adam BURDELAK
PRE
4
4|3
30.841
13.
30
Matej KORZ
PRE
5
5|4
32.253
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters