Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
MISTRZOSTWA POLSKI W SHORT TRACKU - Elblag, Poland - 23-25 March 2012
Heats 1000 meter Men
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 68, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
18
Adam FILIPOWICZ
AZS
1:33.804
Q
2.
2
45
Krystian KORECKI
JUV
1:34.287
3.
3
7
Adrian JASINSKI
ORZEL
1:35.847
4.
4
69
Sebastian HYDZIK
MOSIR
1:50.792
5
41
Bartosz JUDZICKI
JUV
P
Race 69, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
8
Sebastian KLOSINSKI
ORZEL
1:40.873
Q
2.
2
42
Wojciech KAMIENSKI
JUV
1:40.944
3.
3
52
Karol NIESCIER
JUV
1:41.693
4.
4
55
Michal SKORULSKI
JUV
1:43.061
5.
5
61
Adrian SCHRAMKE
BLYST
1:44.696
Race 70, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
6
Michal DOMANSKI
ORZEL
1:34.466
Q
2.
2
37
Pawel CZACZKOWSKI
JUV
1:34.738
3.
3
50
Marcin MAKARCZUK-JACKOWSKI
JUV
1:37.510
4.
4
56
Adam STANISLAWSKI
JUV
1:37.533
Race 71, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Dawid RZEMIENIECKI
JUV
1:38.058
Q
2.
2
51
Kamil MOCZULSKI
JUV
1:38.612
3.
3
75
Marcin GLOD
WMKS
1:42.706
4.
4
57
Marek TAUDUL
JUV
1:44.057
5
10
Mateusz LEWALSKI
ORZEL
P
Race 72, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Bartosz KONOPKO
JUV
1:43.060
Q
2.
2
43
Rafal KILUK
JUV
1:43.131
3.
3
65
Michal KLOSINSKI
STOCZ
1:43.320
4.
4
35
Marcin BOGDAN
JUV
1:45.949
5.
5
5
Rafal ADAMKOWSKI
ORZEL
1:45.959
Race 73, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
36
Jakub BOROWSKI
JUV
1:34.314
Q
2.
2
38
Michal DUDZIUK
JUV
1:34.984
3.
3
53
Rafal PIÓRECKI
JUV
1:35.805
4.
4
9
Dawid KOWALSKI
ORZEL
1:35.984
Race 74, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
40
Jakub JAWORSKI
JUV
1:40.251
Q
2.
2
48
Wojciech KRASNICKI
JUV
1:40.339
3.
3
60
Dawid PODLAS
BLYST
1:40.808
4.
4
11
Michael POPOV
ORZEL
1:44.025
5.
5
76
Jakub MOROZ
WMKS
1:44.935
Race 75, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Szymon WILCZYK
JUV
1:41.750
Q
2.
2
64
Rafal GRYCNER
STOCZ
1:42.552
3.
3
70
Hubert STARUCHOWICZ
MOSIR
1:46.190
4.
4
47
Pawel KOZLOWSKI
JUV
1:48.138
5.
5
39
Grzegorz GAWRYLUK
JUV
2:18.539
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters