Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 4 (NC) - Munchen, Germany - 14-16 December 2012
Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 336, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
69
Mathilda HOLLREISER
SLI
1:53.238
2.
1
40
Constanze KLUIVERS
DKIJV
1:55.882
3.
3
37
Bethan LINDSAY
ALD
2:02.443
4.
2
63
Maela PERISSUTTI
PON
2:43.123
Race 337, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
42
Isabel KLATT
ECO
1:51.881
2.
1
58
Cecilia BACKSTRÖM
LUX
1:52.499
3.
3
57
Silke VAN RIEL
IJVZ
1:56.581
4.
4
70
Stephanie DROTLEFF
SLI
1:58.041
Race 338, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Maureen ONDERWATER
IJVZ
1:50.221
2.
2
36
Jeyda DJEMAL
ALD
1:50.565
3.
3
41
Franziska SCHÖNIG
ECK
1:51.056
4.
4
59
Jessica GOETT
MERC
1:51.167
Race 339, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
38
Alessia BELLOTTI
BOR
1:47.469
2.
2
74
Mandy SIJTZEMA
TRL
1:48.004
3.
4
55
Eva WINKEL
IJA
1:48.083
4.
1
45
Janina BECKER
ETR
1:52.481
Race 340, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Marit STEUNENBERG
GO
1:46.170
2.
3
72
Iris ANTONISSEN
STG
1:50.153
3.
4
43
Sophia ECHTLER
ECO
1:50.170
4.
5
62
Georgia SHANAHAN
NIRC
1:50.667
5.
6
68
Chichi ODENIGBO
SLI
2:17.537
2
53
Avalon AARDOOM
HVHW
DNS
Race 341, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
67
Alessia TUMOLERO
SGR
1:46.466
2.
1
61
Isabelle ROBERTS
NIRC
1:48.496
3.
3
75
Gwendoline DAUDET
USF
1:49.758
Race 342, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
52
Sanne SCHOTHUIS
GO
1:44.490
2.
3
44
Maria DEIKE
ETR
1:44.969
3.
1
73
Gioya LANCEE
SVU
1:45.245
4.
5
60
Jessica URQUHART
NIRC
1:45.335
5.
2
50
Romy WENIGER
EVD
1:45.503
Race 356, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
64
Deborah GRISENTI
SCP
1:44.989
2.
4
48
Tina RIETZKE
EVD
1:46.877
3.
3
39
Sofia MARINELLI
BOR
1:58.616
4.
1
47
Aline LENKE
EVD
2:01.654
Race 357, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
Anna SEIDEL
EVD
1:42.580
34
2.
2
66
Aafke SOET
SCT
1:42.886
21
3.
3
71
Selma POUTSMA
STB
1:43.311
13
4.
4
49
Gina JACOBS
EVD
1:50.584
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters