Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN DANUBIA 5 - Budapest, Hungary - 4-6 January 2013
Heats 1500 meter Junior A Men
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 201, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2:37.145
Q
2.
2
71
Rafal GRYCNER
POL
2:37.173
3.
3
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:39.169
4.
4
118
Olas IVANOV
SKKHL
2:41.728
Race 202, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
111
Eduard STRELKOV
RUS
2:35.069
Q
2.
2
104
Aleksander KOVAL
RUS
2:35.408
3.
3
72
Jakub KOROLCZUK
POL
2:37.780
4.
4
45
Kacper LOSIAK
MOSIR
2:46.127
5.
5
91
Tamas RUSZ
ROU
2:54.502
Race 203, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Roberto PUKITIS
LAT
2:44.586
Q
2.
2
53
BURJÁN Csaba
PKSE
2:44.750
3.
3
105
Alexander SHUBEKIN
RUS
2:45.022
4.
4
70
Pawel CZACZKOWSKI
POL
2:47.496
5
102
Alexander BUBNOV
RUS
P
Final 1500 meter Junior A Men
Race 204, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1
91
Tamas RUSZ
ROU
Race 205, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
105
Alexander SHUBEKIN
RUS
2:43.049
2.
2
70
Pawel CZACZKOWSKI
POL
2:43.988
3.
3
72
Jakub KOROLCZUK
POL
2:44.266
4.
4
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:44.470
5.
5
118
Olas IVANOV
SKKHL
2:48.443
6.
6
45
Kacper LOSIAK
MOSIR
2:57.520
Race 206, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
111
Eduard STRELKOV
RUS
2:25.315
34
2.
2
53
BURJÁN Csaba
PKSE
2:28.876
21
3.
3
34
Roberto PUKITIS
LAT
2:29.064
13
4.
4
103
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2:29.673
8
5.
5
104
Aleksander KOVAL
RUS
2:31.241
5
6.
6
71
Rafal GRYCNER
POL
2:31.990
3
Distance Classification 1500 meter Junior A Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
111
Eduard STRELKOV
RUS
1
34
1|1
2:25.315
2.
53
BURJÁN Csaba
PKSE
2
21
2|2
2:28.876
3.
34
Roberto PUKITIS
LAT
3
13
3|1
2:29.064
4.
103
Dmitrii DOKOLIN
RUS
4
8
4|1
2:29.673
5.
104
Aleksander KOVAL
RUS
5
5
5|2
2:31.241
6.
71
Rafal GRYCNER
POL
6
3
6|2
2:31.990
Final, Group 2
7.
105
Alexander SHUBEKIN
RUS
1
1|3
2:43.049
8.
70
Pawel CZACZKOWSKI
POL
2
2|4
2:43.988
9.
72
Jakub KOROLCZUK
POL
3
3|3
2:37.780
10.
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
4
4|3
2:39.169
11.
118
Olas IVANOV
SKKHL
5
5|4
2:41.728
12.
45
Kacper LOSIAK
MOSIR
6
6|4
2:46.127
Final, Group 3
13.
91
Tamas RUSZ
ROU
DNS
NS|NS
2:54.502
Heats, Group 1
102
Alexander BUBNOV
RUS
P
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters