Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
JUNIOR EUROPA CUP FINAL - Baselga di Pine, Italy - 15-17 March 2013

Overall Classification Ladies Junior A
RankNameAffil
1. Agne SEREIKAITE  LTU
2. KONYA Zsofia  HUN
3. Federica TOMBOLATO  ITA
4. Alina EMASHEVA  RUS
5. Tifany HUOT MARCHAND  FRA
6. Polina ALEXANDROVA  RUS
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Boys Novice
RankNameAffil
1. Sergei MILOVANOV  RUS
2. Rafal ANIKIEJ  POL
3. Michal CUJA  SVK
4. Kamil KOZLOWSKI  POL
5. Pietro MARINELLI  ITA
6. Nathan JANSEN  NED
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Girls Novice
RankNameAffil
1. Melissa TUNNO  ITA
2. Mariia-Mahdalyna UZAKOVA  UKR
3. Adela BICANOVA  CZE
4. Jil LINKA  GER
5. MATYOK Adrienn  HUN
6. Gloria IORIATTI  ITA
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Sofia PROSVIRNOVA  RUS
2. Nicole MARTINELLI  ITA
3. Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS
4. Gloria MALFATTI  ITA
5. Valeriya ZAKHAROVA  RUS
6. Nicole BOTTER GOMEZ  ITA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Aurélie MONVOISIN  FRA
2. JASZAPATI Petra  HUN
3. Anna SEIDEL  GER
4. Selma POUTSMA  NED
5. Suzanne SCHULTING  NED
6. Aafke SOET  NED
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Aleksander KOVAL  RUS
2. Mark PRINSEN  NED
3. Dmitrii DOKOLIN  RUS
4. Itzhak DE LAAT  NED
5. Billy SIMMS  GBR
6. Paul BEAUCHAMP  FRA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. LIU Shaolin Sandor  HUN
2. VARNYÚ Alex  HUN
3. Felix SPIEGL  GER
4. Leon BLOEMHOF  NED
5. Dylan HOOGERWERF  NED
6. Emil IMRE  ROU
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Mark CHONG  AUS
2. LIU Shaoang  HUN
3. Damiano GIULIANI  ITA
4. Roberts ZVEJNIEKS  LAT
5. Quentin FERCOQ  FRA
6. Alessio LORENZI  ITA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Engo
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Kilimanjaro