Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WINTER UNIVERSITY GAMES - Trento, Italy - 11-21 December 2013
 
Heats 500 meter Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 42, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1134 LEE So-Youn  KOR45.584Q
2.2122 LAJTOS Szandra  HUN45.677Q
3.3108 Keri MORRISON  CAN45.722 
4.4150 Sofiia VLASOVA  UKR46.702
 Race 43, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Agne SEREIKAITE  LTU45.964Q
2.2101 Neli TSANKOVA  BUL47.354Q
3.3116 Lucija Ana ILIJIC  CRO49.561 
 Race 44, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1136 SONG Jaewon  KOR45.976Q
2.2109 Caroline TRUCHON  CAN46.518Q
3119 HEIDUM Bernadett  HUNDNS
4111 JIN Jingzhu  CHNP
 Race 45, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 KESZLER Andrea  HUN45.486Q
2.2106 Vicky LABOURDETTE-DENIS  CAN45.625Q
3.3123 Federica TOMBOLATO  ITA46.968 
4.4128 Kyoko TATSUMI  JPN47.240
 Race 46, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1143 Yulia KICHAPOVA  RUS46.568Q
2.2117 Tifany HUOT MARCHAND  FRA46.810Q
3.3139 Barbara KOBYLAKIEWICZ  POL47.378 
4.4104 Raia ZAHARIEVA  BUL47.395
 Race 47, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 HWANG Hyunsun  KOR45.601Q
2.2144 Emina MALAGICH  RUS45.751Q
3.3102 Anna YAKIMOVA  BUL48.764 
4149 Olena KORINCHUK  UKRP
 Race 48, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1148 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS45.574Q
2.2142 Marta WÓJCIK  POL45.715Q
3.3115 ZHANG Shaoyang  CHN45.766 
4.4127 Saki OTSUBO  JPN48.037
 Race 49, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1114 WANG Xue  CHN45.250Q
2.2138 Aida BELLA  POL46.074Q
3.3118 Efi PAPAKONSTANTI  GER47.262 
4126 Yukie NAKAGUCHI  JPNP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers
Web-TV
Sebra Sports
Kilimanjaro