Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MUNICH OPEN - Munchen, Germany - 23-24 February 2013

Overall Classification Girls Kids on Ice
RankNameAffil
1. Dominika SIMANDLOVA  KSB
2. Julia BACHL  DEC
3. Lola GASPAR  ASMB
4. Eva GUTZMER  AEV
5. Jule KAUFMANN-LUDWIG  SLI
6. Annika LETTEBOER  DEC
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 333 M SF
 
 
Overall Classification Boys Kids on Ice
RankNameAffil
1. Thomas SCHMAUS  DEC
2. Clement BRAGA-BRIQUEZ  ASMB
3. Florian BEISER  ECO
4. Maxi GEPPERT  DEC
5. Robin VAHE  ASMB
6. Mathis BRAGA-BRIQUEZ  ASMB
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 333 M SF
 
 
Overall Classification Girls Novice
RankNameAffil
1. Adela BICANOVA  KSB
2. Jil LINKA  ECO
3. Magdalena FIALOVA  KSB
4. Julia HÜMPFNER  SLI
5. Tereza PFEIFEROVA  BKN
6. Giulia MAGRO  CGALE
Overall Classification
666 meter | 500 meter | 777 M SF
 
 
Overall Classification Boys Novice
RankNameAffil
1. Robin TENZER  ECO
2. Guillian VAN WAASDIJK  YDS
3. Davide TOMBOLATO  AEV
4. Paolo FERRARIS  AEV
5. Johann KAISER  ECK
6. Valentin SCHWENDINGER  ECO
Overall Classification
666 meter | 500 meter | 777 M SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Milada DOSLA  KSB
2. Chichi ODENIGBO  SLI
3. Mathilda HOLLREISER  SLI
4. Angela MOSER  EGS
5. Kristyna SULCOVA  KSB
6. Cecilia BACKSTRÖM  LUX
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 M SF
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Damiano GIULIANI  AEV
2. Quentin MELINE  ASMB
3. Ivan RADEVIC  MERC
4. Raphael FRIEDERICH  MERC
5. Mika WIELSCH  MERC
6. Marec ZILLER  EVD
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 M SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior A/B / Senior
RankNameAffil
1. Nicole BOTTER GOMEZ  AEV
2. Manon VAN HOEVEN  EVD
3. Lena HOCHREITER  DEC
4. Johanna GSCHWENDTNER  DEC
5. Luise MEZGER  ECK
6. Laura JACOBS  EVD
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 M SF
 
 
Overall Classification Men Junior A/B / Senior
RankNameAffil
1. Thibaut MELINE  ASMB
2. Hannes KRÖGER  ETR
3. Bas BOELSMA  DKIJV
4. Lorenzo CONTI  MSC
5. Ward PÉTRÉ  YDS
6. Patrick PAWASSERAT  MERC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 M SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Bioracer
Skate-Tec
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport