Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SAMSUNG ISU WORLD CUP - Torino, Italy - 7-10 November 2013
 
Pre-Preliminaries 1000 m Ladies
  17 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Preliminaries, total 48 skaters)
 Race 130     (1 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 Ayuko ITO  JPN1:36.693Q
2.37 Bianca WALTER  GER1:37.246Q
3.90 Alica PORUBSKA  SVK1:39.803q
4.9 Raia ZAHARIEVA  BUL1:39.909
 Race 131     (2 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 PARK Seung-Hi  KOR1:37.392Q
2.39 DARÁZS Rózsa  HUN1:37.793Q
3.31 Alex STANLEY  GBR1:38.730q
 Race 132     (3 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.46 Arianna FONTANA  ITA1:36.696Q
2.101 Jessica KOOREMAN-SMITH  USA1:36.834Q
3.87 Valeriya REZNIK  RUS1:36.892q
4.38 Xinyue WANG  HKG1:40.065
 Race 133     (4 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 ZHOU Yang  CHN1:37.546Q
2.36 Anna SEIDEL  GER1:37.753Q
3.24 Katerina NOVOTNA  CZE1:38.053q
4.91 Ranya EZZI  SWE1:38.488
 Race 134     (5 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 WANG Meng  CHN1:38.101Q
2.89 Tatiana BODOVA  SVK1:39.222Q
3.93 Olena KORINCHUK  UKR1:40.282ADV
6 Katrin MANOILOVA  BULP
 Race 135     (6 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Valerie MALTAIS  CAN1:36.265Q
2.70 Rianne DE VRIES  NED1:36.347Q
3.5 Volha TALAYEVA  BLR1:36.712q
4.45 Benazir MEERA  IND2:37.015
 Race 136     (7 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.73 Yara VAN KERKHOF  NED1:36.959Q
2.49 Martina VALCEPINA  ITA1:36.996Q
3.76 Paula BZURA  POL1:37.399q
4.61 Dariya VOLOKITINA  KAZ1:38.056
 Race 137     (8 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 SHIM Suk Hee  KOR1:37.207Q
2.59 Kseniya MOTOVA  KAZ1:38.600Q
3.1 Alix-Myra ANDERSON  AUS1:39.409q
 Race 138     (9 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Jessica HEWITT  CAN1:33.290Q
2.100 Emily SCOTT  USA1:33.367Q
3.30 Charlotte GILMARTIN  GBR1:35.743q
4.92 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR1:42.093
 Race 139     (10 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 LI Jianrou  CHN1:36.165Q
2.56 Biba SAKURAI  JPN1:36.395Q
3.2 Deanna LOCKETT  AUS1:36.902q
28 Aurélie MONVOISIN  FRAP
 Race 140     (11 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.84 Olga BELYAKOVA  RUS1:35.871Q
2.98 Alyson DUDEK  USA1:36.033Q
3.95 Sofiia VLASOVA  UKR1:37.494q
4.7 Zornica PENCHEVA  BUL1:38.795
 Race 141     (12 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Elise CHRISTIE  GBR1:34.593Q
2.41 KESZLER Andrea  HUN1:35.270Q
3.4 Vera ANTANENKA  BLR1:35.343q
4.25 Ainara EQUISOAIN  ESP1:41.795
 Race 142     (13 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.71 Jorien TER MORS  NED1:33.731Q
2.26 Véronique PIERRON  FRA1:34.495Q
3.78 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:34.596q
4.81 Katalin KRISTO  ROU1:38.095
 Race 143     (14 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Marianne ST-GELAIS  CAN1:34.499Q
2.40 HEIDUM Bernadett  HUN1:34.616Q
3.68 Evita KRIEVANE  LAT1:38.504q
4.23 Katarina BURIC  CRO1:49.539
 Race 144     (15 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 Elena VIVIANI  ITA1:38.404Q
2.33 Tina GRASSOW  GER1:38.515Q
3.27 Tifany HUOT MARCHAND  FRA2:11.409ADV
55 Yui SAKAI  JPNP
 Race 145     (16 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 KIM A Lang  KOR1:36.812Q
2.3 Veronika WINDISCH  AUT1:36.921Q
3.60 Inna SIMONOVA  KAZ1:37.119q
4.83 Sherry Lea STUTHRIDGE  RSA1:53.222
 Race 146     (17 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.85 Tatiana BORODULINA  RUS1:39.871Q
2.69 Agne SEREIKAITE  LTU1:39.965Q
3.79 Marta WÓJCIK  POL1:40.729 
4.80 Tünde BALÁZS  ROU1:44.220


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Eraton Race Timers
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports