Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SAMSUNG ISU WORLD CUP - Torino, Italy - 7-10 November 2013
 
Heats 1500 m Men
  9 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 27 skaters)
 Race 37     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.209 Semen ELISTRATOV  RUS2:30.172Q
2.147 Jack WHELBOURNE  GBR2:30.300Q
3.233 John-Henry KRUEGER  USA2:30.812Q
4.109 Mathias VOSTÉ  BEL2:31.198 
148 Paul HERRMANN  GERP
 Race 38     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Charles HAMELIN  CAN2:20.748Q
2.190 SIN Da Woon  KOR2:20.857Q
3.232 Chris CREVELING  USA2:21.356Q
4.133 Vojtech LOUDIN  CZE2:22.024 
5.184 Denis NIKISHA  KAZ2:22.690
 Race 39     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.186 LEE Hanbin  KOR2:23.929Q
2.123 François HAMELIN  CAN2:24.065Q
3.130 YU Yongjun  CHN2:24.427Q
4.171 Nicola RODIGARI  ITA2:24.712 
5.201 Adam FILIPOWICZ  POL2:27.371
146 Paul STANLEY  GBRP
 Race 40     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 LIU Shaolin Sandor  HUN2:24.746Q
2.178 Keita WATANABE  JPN2:24.883Q
3.180 Aidar BEKZHANOV  KAZ2:25.199Q
4.154 Pan To Barton LUI  HKG2:25.310ADV
213 Ruslan ZAKHAROV  RUSP
 Race 41     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.208 Victor AN  RUS2:26.365Q
2.121 Michael GILDAY  CAN2:26.558Q
3.167 Yuri CONFORTOLA  ITA2:26.692Q
4.138 Maxime CHATAIGNIER  FRA2:26.889 
5.104 Pierre BODA  AUS2:27.104
 Race 42     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Sjinkie KNEGT  NED2:17.791Q
2.137 Thibaut FAUCONNET  FRA2:18.303Q
3.191 Roberto PUKITIS  LAT2:19.027Q
4.114 Maksim SIARHEYU  BLR2:20.025 
5.165 Vladislav BYKANOV  ISR2:25.648
 Race 43     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Yuzo TAKAMIDO  JPN2:24.303Q
2.126 HAN Tianyu  CHN2:24.329Q
3.156 BURJÁN Csaba  HUN2:26.666Q
4.225 Ievgen GUTENOV  UKR2:28.932 
5.151 Christoph SCHUBERT  GER2:58.737ADV
231 J.R. CELSKI  USAP
 Race 44     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Niels KERSTHOLT  NED2:21.763Q
2.168 Tommaso DOTTI  ITA2:21.953Q
3.140 Sébastien LEPAPE  FRA2:22.633Q
4.125 CHEN Dequan  CHN2:23.485 
5.179 Abzal AZHGALIYEV  KAZ2:26.627
153 Daniel ZETZSCHE  GERP
 Race 45     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 NOH Jinkyu  KOR2:23.147Q
2.157 KNOCH Viktor  HUN2:23.265Q
3.175 Yuma SAKURAI  JPN2:23.341Q
4.195 Koen HAKKENBERG  NED2:23.377 
5.113 Yauheni RYZHOU  BLR2:26.765


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Bioracer
Engo
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro