Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA 1 (BA) - AUSTRIAN OPEN - Vienna, Austria - 13-15 September 2013
Heats 1500 meter Junior A Men
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 53, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
101
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2:29.256
Q
2.
3
80
Wojciech KAMIENSKI
POL
2:29.341
3.
1
68
Darko SMOGAR
MET
2:33.755
4.
2
81
Michal SKORULSKI
POL
2:34.054
5.
4
25
Jan ZDAREK
CZE
2:38.279
6.
6
45
Daniel ZASTRYGOV
ICP
2:47.880
Race 54, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
103
Eduard STRELKOV
RUS
2:25.929
Q
2.
6
91
Emil IMRE
ROU
2:26.332
3.
4
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:31.873
4.
3
6
Aliaksandr VOLKAU
BLR
2:33.082
5.
1
27
Philemon RAINER
ECV
2:55.844
6.
2
49
Semen RAZON
KIEV
2:55.872
Race 55, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
41
VARNYÚ Alex
HUN
2:25.242
Q
2.
1
102
Aleksander KOVAL
RUS
2:25.381
3.
4
134
Menderes EREN
TUR
2:25.661
4.
5
24
Michal PROKOP
CZE
2:27.431
5.
3
40
CAKÓ Dávid
HUN
2:30.774
6.
6
79
Grzegorz GAWRYLUK
POL
2:32.907
Final 1500 meter Junior A Men
Race 64, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
79
Grzegorz GAWRYLUK
POL
2:39.351
2.
6
49
Semen RAZON
KIEV
2:40.809
3.
3
25
Jan ZDAREK
CZE
2:41.481
4.
5
27
Philemon RAINER
ECV
2:58.467
5.
4
45
Daniel ZASTRYGOV
ICP
3:11.796
1
40
CAKÓ Dávid
HUN
P
Race 65, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:34.560
2.
2
24
Michal PROKOP
CZE
2:34.654
3.
6
81
Michal SKORULSKI
POL
2:37.546
4.
5
68
Darko SMOGAR
MET
2:51.113
5.
1
134
Menderes EREN
TUR
-
4
6
Aliaksandr VOLKAU
BLR
P
Race 66, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
103
Eduard STRELKOV
RUS
2:26.651
34
2.
5
101
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2:26.741
21
3.
2
102
Aleksander KOVAL
RUS
2:27.550
13
4.
1
41
VARNYÚ Alex
HUN
2:27.875
8
5.
6
80
Wojciech KAMIENSKI
POL
2:29.202
5
4
91
Emil IMRE
ROU
P
Distance Classification 1500 meter Junior A Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
103
Eduard STRELKOV
RUS
1
34
1|1
2:25.929
2.
101
Dmitrii DOKOLIN
RUS
2
21
2|1
2:26.741
3.
102
Aleksander KOVAL
RUS
3
13
3|2
2:25.381
4.
41
VARNYÚ Alex
HUN
4
8
4|1
2:25.242
5.
80
Wojciech KAMIENSKI
POL
5
5
5|2
2:29.202
6.
91
Emil IMRE
ROU
P
P|P
2:26.332
Final, Group 2
7.
90
István GÁL-ORAVECZ
ROU
1
1|3
2:31.873
8.
24
Michal PROKOP
CZE
2
2|4
2:27.431
9.
81
Michal SKORULSKI
POL
3
3|4
2:34.054
10.
68
Darko SMOGAR
MET
4
4|3
2:33.755
11.
134
Menderes EREN
TUR
5
5|3
2:25.661
12.
6
Aliaksandr VOLKAU
BLR
P
P|P
2:33.082
Final, Group 3
13.
79
Grzegorz GAWRYLUK
POL
1
1|6
2:32.907
14.
49
Semen RAZON
KIEV
2
2|6
2:40.809
15.
25
Jan ZDAREK
CZE
3
3|5
2:38.279
16.
27
Philemon RAINER
ECV
4
4|5
2:55.844
17.
45
Daniel ZASTRYGOV
ICP
5
5|6
2:47.880
18.
40
CAKÓ Dávid
HUN
P
P|P
2:30.774
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters