Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Roberts BERZINS
Classifications in season 2019/2020: |
08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Junior D Boys | Overall Ranking: 13th, 500 meter: 15th, 777 meter: 12th, 1000 meter: 10th | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Junior D Boys | Overall Ranking: 12th, 500 meter: 12th, 777 meter: 15th, 1000 meter: 13th | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Junior D Boys | Overall Ranking: 4th, 500 meter: 4th, 777 meter: 4th, 1000 meter: 4th | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Junior D Boys | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 9th, 777 meter: 8th, 1000 meter: 10th | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Junior D Boys | Overall Ranking: 8th, 1000 meter: 8th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
51 | .789 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
51 | .828 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group 1 | |
52 | .111 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 4 | |
52 | .111 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
52 | .617 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
52 | .726 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
52 | .894 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Semi Final, Group 1 | |
53 | .096 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Final, Group 1 | |
53 | .120 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Semi Final, Group 1 | |
53 | .150 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
53 | .207 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
53 | .215 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
53 | .249 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Heats, Group 1 | |
54 | .323 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 5 | |
54 | .438 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 2 | |
54 | .499 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Quarter Final, Group 2 | |
|
|
777 meter |
1:22 | .392 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
1:23 | .643 | 22/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Final, Group 1 | |
1:23 | .683 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Semi Final, Group 1 | |
1:23 | .916 | 07/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
1:24 | .249 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
1:24 | .336 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
1:24 | .605 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 2 | |
1:24 | .712 | 22/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Semi Final, Group 1 | |
1:25 | .011 | 08/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 2 | |
1:25 | .219 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:25 | .253 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:25 | .302 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:25 | .715 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
1:27 | .545 | 22/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Heats, Group 1 | |
| P | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
|
|
1000 meter |
1:47 | .639 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 2 | |
1:48 | .151 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Heats, Group 1 | |
1:49 | .331 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Heats, Group 1 | |
1:49 | .721 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:50 | .301 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Final, Group 1 | |
1:50 | .307 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
1:50 | .625 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
1:51 | .327 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:51 | .895 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
1:52 | .060 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
1:52 | .407 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 2 | |
1:53 | .575 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
1:53 | .922 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:55 | .059 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
|
|
2000 meter relay |
3:07 | .841 | 21/12/19 | Ventspils LAT | National Championships Latvia | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Roberts Berzins, Linards Reinis Laizans, Roberts Murasko) |
3:20 | .853 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 1 | |
| (Latvia: Roberts Berzins, Emils Reinis Rudzitis, Rudolfs Sternmanis) |
3:20 | .876 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 1 | |
| (Latvia 2: Roberts Berzins, Roberts Murasko, Emils Reinis Rudzitis) |
|
|
|
|