Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Laura JANKOVSKA
Classifications in season 2019/2020: |
31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Junior C1 + D Girls | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 7th, 777 meter: 10th, 1000 meter: 9th | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Junior C Girls | Overall Ranking: 23rd, 500 meter: 15th, 1000 meter: 24th, 1500 meter: 27th | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Junior C Girls | Overall Ranking: 22nd, 500 meter: 12th, 1000 meter: 18th, 1500 meter: 34th | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Junior C Girls | Overall Ranking: 17th, 500 meter: 16th, 1000 meter: 19th, 1500 meter: 20th | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | JUNIOR C GIRLS | Overall Ranking: 10th, 500 m: 9th, 1000 m: 7th, 1500 m: 12th | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Junior C Girls | Overall Ranking: 13th, 1500 meter: 13th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
49 | .083 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Quarter Final, Group 1 | |
49 | .238 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
49 | .605 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Quarter Finals, Group 1 | |
49 | .779 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
49 | .858 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
50 | .176 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
50 | .198 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 3 | |
50 | .382 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
51 | .117 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
51 | .121 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
51 | .235 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 2 | |
51 | .278 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Quarter Finals, Group 1 | |
51 | .316 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 4 | |
51 | .466 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 3 | |
51 | .678 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 2 | |
51 | .710 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Quarter Finals, Group 1 | |
51 | .781 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 4 | |
51 | .856 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
51 | .909 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
| P | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Quarter Final, Group 2 | |
|
|
777 meter |
1:23 | .001 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Heats, Group 1 | |
1:23 | .034 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
1:44 | .813 | 01/09/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 2 | |
|
|
1000 meter |
1:40 | .989 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
1:42 | .247 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 2 | |
1:43 | .691 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 1 | |
1:44 | .016 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 4 | |
1:46 | .868 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
1:46 | .947 | 25/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 5 | |
1:47 | .146 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
1:47 | .670 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:47 | .813 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
1:48 | .012 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
1:50 | .333 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 5 | |
1:50 | .812 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Final, Group 2 | |
1:52 | .543 | 31/08/19 | Spisska Nova Ves SVK | 9th STEZ Cup + Olympic Hopes 2019 | Semi Final, Group 1 | |
2:03 | .894 | 23/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Semi Final, Group 1 | |
2:05 | .773 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
|
|
1500 meter |
2:43 | .431 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 4 | |
2:43 | .581 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Heats, Group 1 | |
2:48 | .198 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
2:48 | .396 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Semi Final, Group 1 | |
2:49 | .212 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 2 | |
2:49 | .782 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 3 | |
2:50 | .788 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
2:52 | .807 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
2:55 | .990 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Heats, Group 1 | |
2:56 | .995 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 2 | |
2:57 | .103 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 4 | |
3:00 | .177 | 18/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
| P | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
|
|
2000 meter relay |
3:10 | .640 | 22/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Ralfs Berzins, Paula Ekerte, Laura Jankovska, Karlis Pastors) |
3:17 | .412 | 21/02/20 | Zagreb CRO | Danubia Cup 6 (CD-3) | Final, Group 1 | |
| (JLSS - JELGAVA: Paula Ekerte, Paula Gelvere, Laura Jankovska) |
3:18 | .946 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica) |
3:18 | .946 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica) |
3:18 | .946 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica) |
3:18 | .946 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 1 | |
| (LATVIA: Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Valerija Bakaja, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Jankovska, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica, Laura Petrovica) |
3:19 | .861 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Valerija Bakaja, Madara Gintere, Laura Jankovska) |
3:21 | .796 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Paula Ekerte, Madara Gintere, Laura Jankovska) |
3:24 | .157 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 1 | |
| (JLSS Jelgava: Valerija Bakaja, Ance Grosberga, Laura Jankovska) |
|
|
|
|