Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Artur RUKHOV

Name: Artur Rukhov
Gender: Male
Age Category: Junior C (2020/2021)
Home Country: Russia
 
Graphs: 2020/2021 | Last 4 years
 
Results: Season 2019/2020

Personal records:
500 meter47.21614/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)
1000 meter1:37.83815/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)
1500 meter2:31.75313/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)

Classifications in season 2019/2020:
13/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)JUNIOR C BOYS
    Overall Ranking: 4th,   500 m: 3rd,   1000 m: 4th,   1500 m: 3rd
23/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Junior C Boys
    Overall Ranking: 22nd,   500 meter: 13th,   1000 meter: 19th,   1500 meter: 30th

Results in season 2019/2020:
500 meter
47.21614/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Semi Final, Group 1 
47.35924/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
47.50214/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
47.57624/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Quarter Finals, Group 1 
47.98824/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 4 
48.00114/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
 
1000 meter
1:37.83815/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
1:43.53925/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 6 
1:50.88824/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
2:04.50315/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
 
1500 meter
2:31.75313/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Heats, Group 1 
2:47.49213/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
2:47.73023/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 6 
2:54.54923/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
 
2000 meter relay
3:02.30715/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
(RUSSIA: Karina Efimova, Alina Evloeva, Artur Rukhov, Tagir Shainurov)
3:03.53713/12/19Ankara TURDanubia Cup 5 - Junior Challenge (SAB-3)Final, Group 1 
(UFA: Artur Rukhov, Tagir Shainurov, Emil Sharafutdinov)
3:51.77424/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 1 
(Ufa: Tagir Amirkhanov, Artur Rukhov, Emil Sharafutdinov)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers
Web-TV
Kilimanjaro
Skate-Tec