Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP-JUNIOR CHALLENGE (SAB-2)-SLOVAK OPEN - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 14-16 December 2018
Distance Classification 500 meter Junior B Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
62
TALABOS Attila
HUN
1
34
1|1|1|1
43.050
2.
79
Reinis BERZINS
LAT
2
21
1|1|1|2
43.327
3.
126
Ignacy KLUJSZO
POL
3
13
1|2|2|3
43.433
4.
60
NOGRADI Bence
HUN
4
8
1|2|2|4
43.542
5.
173
Furkan AKAR
TUR
5
5
1|1|4|5
43.278
Final, Group 2
6.
59
BONTOVICS Balazs
HUN
1
3
1|1|3|1
43.808
7.
127
Mateusz MIKOLAJUK
POL
2
2
2|3|1|2
43.952
8.
61
SZIGETI Adam
HUN
3
1
1|2|3|3
43.976
Final, Group 3
9.
125
Jakub BIELECKI
POL
1
2|3|1|1
44.484
10.
40
Radek FAJKUS
CZE
2
1|3|2|2
44.449
11.
100
Michal NIEWINSKI
JUV
3
2|3|3|3
44.763
12.
15
Uladzislau AKIMAU
BLR
4
2|5|2|4
44.688
13.
174
Metehan ATAN
TUR
5
1|2|NFEN|5
44.179
Final, Group 4
14.
147
Aleksandr KATIN
PET
1
2|4|3|1
45.325
15.
18
Mikita MIHDALIOU
BLR
2
2|5|4|2
45.722
16.
64
ZSIGO Bence
JSE
3
2|4|5|3
45.893
17.
65
ZSIGO Mate
JSE
4
2|4|4|4
45.620
18.
20
Aleksandr ZHERMANOV
BLR
5
2|4|5|5
46.091
Final, Group 5
19.
176
Murat TAHTACI
TUR
1
3|1|1|1
45.575
20.
116
Jedrzej BOROWIECKI
ORZEL
2
3|1|1|2
46.081
21.
27
Stribor SUMAN
CRO
3
3|1|2|3
46.175
22.
149
Egor PETRUSHENKOV
PET
4
4|1|3|4
47.802
23.
101
Adrian SIEKIERKO
JUV
5
4|2|2|5
47.144
Final, Group 6
24.
102
Franciszek SZOKA
JUV
1
3|2|5|1
46.431
25.
103
Patryk WERPACHOWSKI
JUV
2
5|4|1|2
46.816
26.
110
Michal PAWLOWSKI
MOSIR
3
5|3|3|3
48.105
27.
90
Danielius CECH
LTU
4
3|1|5|4
48.390
28.
142
Dmitrij BEREGOVOJ
KAL
5
4|2|4|5
49.792
29.
69
ZHANG Yu Jie Dominik
MTK
6
4|2|4|6
47.904
Final, Group 7
30.
175
Muhammed Emir HAN
TUR
1
5|5|1|1
46.274
31.
75
GERA Marton
TKKSE
2
3|2|NFEN|2
46.646
32.
118
Arkadiusz RYBAK
ORZEL
3
4|4|2|3
47.355
33.
143
Artem SHUPEIA
KAL
P
4|5|1|P
48.298
34.
19
Uladzimir SHEUCHYK
BLR
P
5|3|2|P
48.383
Final, Group 8
35.
148
Ivan KOKAREV
PET
1
NFEN|5|2|1
47.038
36.
16
Ilya DZMITRYINKA
BLR
2
3|3|3|2
46.779
37.
137
Csongor Jozsef CSILLAG
ROU
3
3|5|3|3
49.207
38.
152
Jakub HUNADY
PRKP
4
5|3|4|4
55.190
39.
158
Jan VARGOSKO
PRE
5
4|3|3|5
47.770
Final, Group 9
40.
17
Viktar HELAKHAU
BLR
1
4|4|5|1
48.864
41.
3
Stefan-Teodor FRIGHENCIU
AUT
2
NFEN|4|4|2
48.676
42.
117
Krzysztof REINDL
ORZEL
3
3|NFEN|4|3
47.669
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters