Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STAR CLASS - Bolzano, Italy - 3-5 October 2008

Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Matteo MARTINI  AGO
2. Timothy DEWISPELAERE  BEL
3. Roberto ANZI  BOR
4. Peter ANDERL  MERC
5. Gabriele DELLA VALENTINA  PCL
6. Francesco PALLA  AEV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior A
RankNameAffil
1. Yara VAN KERKHOF  IJVZ
2. Elisa LENKE  EVD
3. Saskia VAN HOEVEN  SVU
4. Giulia GIORDANO  BOR
5. Rosalie HUISMAN  IJVZ
6. Efi PAPAKONSTANTI  ECO
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Elena VIVIANI  BOR
2. Josephine MESCHNIK  BOR
3. Francesca COMPAGNONI  BOR
4. Hanne VAN HIJFTE  BEL
5. Lara VAN RUIJVEN  HVHW
6. Liduina VERBEEK  HVHW
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Arianna VALCEPINA  BOR
2. Laura DEL PISTOIA  BOR
3. Ylenia TOTA  ITT
4. Alessandra CROTTI  MSC
5. Federica TOMBOLATO  AEV
6. Alison WALKER  AYR
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior D
RankNameAffil
1. Asia ANTONIOLI  BOR
2. Carlotta BERGER  ETR
3. Nicole MARTINELLI  BOR
4. Danielle KHAN  MIRC
5. Martina ANZELINI  HCF
6. Gloria MALFATTI  SCP
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 800 meter
 
 
Overall Classification Ladies StarClass
RankNameAffil
1. Myrtille GOLLIN  CGALE
2. Anke HARTMANN  SLI
3. Julia RIEDEL  EVD
4. Gemma COOPER  NIRC
5. Cecilia RAINOLTER  BOR
Overall Classification
1500 meter | 500 m No Race | 500 meter | 1000 m No Race | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Jan Ebele VAN DER REE  HVHW
2. Matteo COMPAGNONI  BOR
3. Koen HAKKENBERG  IJVZ
4. Davide VISCARDI  AGO
5. Kim DUVIVIER  BEL
6. Felix BACHMAIR  SLI
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Andrea CASSINELLI  ITT
2. Cristian BIANCHI  AGO
3. Francesco BRUZZO  MSC
4. Mathias VOSTÉ  BEL
5. Stefano GIORDANO  BOR
6. Kelvin VAN HAM  HVHW
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior D
RankNameAffil
1. Milan GRUGNI  AGO
2. Nicola MARTINELLI  BOR
3. Tom RIETZKE  EVD
4. Markus GRAF  SLI
5. Leonardo PALLA  SCP
6. Francesco TESCARI  SCP
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 800 meter
 
 
Overall Classification Men StarClass
RankNameAffil
1. Dennis WALZER  EVD
2. Christoph MILZ  ECO
3. Hannes KRÖGER  ETR
4. Daniel ZETZSCHE  EVD
5. Tommaso DOTTI  AGO
6. James ELLIS  MIRC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Customboots.de
Mapleskate
Sebra Sports
Hunter
pb-event