Events
Oberstdorf Shorttrack Summercamp
East Asia Games
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE-ANDRIA ZAGREB TROPHY - Zagreb, Croatia - 21 March 2009

Overall Classification Ladies F
RankNameAffil
1. Lara SAVIC  DKC
2. Klarisa SLUGA  DKC
3. Nika CIMPERMAN  ALFA
4. Anja CERENJAK  DKC
5. Nastja RAKOVNIK  DKC
6. Maja IVANDIC  SPIN
Overall Classification
333 meter | 111 meter | 222 meter
 
 
Overall Classification Men F
RankNameAffil
1. Bor Luka URLEP  DKC
2. Alden OMIC  SKATE
3. Luka LNENICEK  SPIN
Overall Classification
333 meter | 111 meter | 222 meter
 
 
Overall Classification Ladies E
RankNameAffil
1. Samra SELIMBEGOVIC  BOSNA
2. Valentina ASCIC  METEOR
3. Adna BABAIC  BOSNA
4. Danijela IVANDIC  SPIN
5. Gabrijela ZELJAK  METEOR
6. Karla ROTA  SPIN
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Men E
RankNameAffil
1. Tarik OMERAGIC  BOSNA
2. Filip JERAM  DKC
3. Juraj MISO  STCT
4. Asmir SELIMBEGOVIC  BOSNA
5. Mladen KARLOVIC  METEOR
6. Lukás KUBALA  STCT
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Ladies D
RankNameAffil
1. Sara BLEKIC  METEOR
2. Melanie BRANTNER  AWZ
3. Natalija SMOGAR  METEOR
4. Nikolina JAKSIC  METEOR
5. Katarina BURIC  METEOR
6. Fatima OMERHODZIC  BOSNA
Overall Classification
800 meter | 400 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Men D
RankNameAffil
1. Darko SMOGAR  METEOR
2. Ivan MARTINIC  SPIN
3. Ensar OMERHODZIC  BOSNA
4. Martin KOLENC  SPIN
5. Ismet BIJEDIC  SKATE
Overall Classification
800 meter | 400 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Ladies C
RankNameAffil
1. Theresa WOLF  AWZ
2. Ivona PLESE  METEOR
3. Josipa TADIC  METEOR
4. Ines RAKOVNIK  DKC
5. Marta RELJANOVIC  METEOR
6. Iris RAKOVNIK  DKC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 800 meter
 
 
Overall Classification Men C
RankNameAffil
1. Ademir BABAIC  BOSNA
2. Mirza KARIC  BOSNA
3. Ivan Branimir TURCINOV  SPIN
4. Marko ROTA  SPIN
5. Grigor DUMBOVIC  METEOR
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 800 meter
 
 
Overall Classification Ladies S + A + B
RankNameAffil
1. Alexandra VALACHOVÁ  STCT
2. Patricija SLUGA  DKC
3. Tjasa KROFLIC  DKC
4. Katarina DIANEK  METEOR
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men S + A + B
RankNameAffil
1. Boren ZUNAC  SPIN
2. Ivan DOLINIC  SPIN
3. Edin BRANKOVIC  BOSNA
4. Jakov DOLINIC  SPIN
5. Stefan HORVATH  STCT
6. Jakov DOMITREK  METEOR
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership