Events
18-banner-Turnhout-Opening Games
18-banner-Melbourne-Australian Open
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bormio, Italy - 24-26 November 2017
 
Semi Finals 777 meter Ladies Junior D
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, plus one best second)
 Race 262, Group C     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Margherita BETTI  CPP1:25.431Q
2.38 Sara MARTINELLI  BOR1:25.537 
3.228 Irene VILLANI  CPP1:25.741
4.411 Federica COLA  BOR1:26.185
 Race 263, Group C     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1134 Sheila DE RIGO  UGP1:25.526Q
2.263 Amber VAN DER MEIJDEN  IHCL1:25.733
3.475 Alexia TURUNEN  LST1:25.863
4.345 Silja GUSTAVS  ETR1:28.417
 Race 264, Group C     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.486 Sofia BARON  PON1:23.987Q
2.1142 Berenice COMBY  USO1:26.103 
3.29 Veronika LANFRANCHI  BOR1:31.239
4.310 Greta CRISTANI  BOR1:34.607
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, plus one best third)
 Race 265, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5119 Suze KINGMA  TRL1:19.230Q
2.162 Angel DALEMAN  IHCL1:20.810Q
3.36 Chiara RODONDI  BOR1:21.026
4.4133 Nadia DAL SIE  UGP1:22.408
5.261 ZoŽ DELTRAP  IHCL1:23.052
 Race 266, Group B     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 Matilde DE BETTIN  UGP1:22.012Q
2.444 Franziska ZANDER  ETR1:22.296Q
3.389 Lou DUPUIS  RPV1:23.386 
4.553 Marie-Luise HARTMANN  EVD1:25.440
5.233 Louna FOUCHE  CST1:38.820
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 267, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Janna BOLSIUS  SVU1:20.136Q
2.24 Viola SIMONINI  BOR1:20.178Q
3.3157 Enni WIELSCH  MERC1:20.412 
4.45 Marianna POZZI  BOR1:22.841
 Race 268, Group A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3131 Emily TORMEN  UGP1:20.724Q
2.2156 Ina SINN  MERC1:20.804Q
3.1139 Eva GRENOUILLOUX  USF1:20.816 
4.441 Katharina ULRICH  ECK1:21.190


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
SpeedSkatingShop
Customboots.de
Evoskates
pb-event
Sebra Sports
eraton