Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EASTER TOURNAMENT 39TH - Gent, Belgium - 20-21 April 2019

Overall Classification Girls Junior E/F
RankNameAffil
1. Julie VAN SANTEN  IHCL
2. Julie KIESGEN  LUX
3. Mirthe MICHIELSEN  YDS
4. Famke BOGERS  STB
5. Tilde DE VRIENDT  STKG
6. Pom STRAATHOF  IHCL
Overall Classification
333 m | 222 m | 500 m
 
 
Overall Classification Boys Junior E/F
RankNameAffil
1. Kebba NJIE  NSV
2. Stan DE GRAAF  IHCL
3. Stefan MEIJER  GO
4. Stian VAN ETTEN  DKIJV
5. David LINSE  IHCL
6. Tijmen VAN LAETHEM  ERL
Overall Classification
333 m | 222 m | 500 m
 
 
Overall Classification Girls Junior D/C
RankNameAffil
1. Nienke SCHEPERS  YDS
2. Robin KEPPELS  GO
3. Kiek STRAATHOF  IHCL
4. Marit DAMEN  STB
5. Anne SCHERMER  SVU
6. Maike MUIS  NSV
Overall Classification
500 m | 777 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Boys Junior D
RankNameAffil
1. Nick ENDEVELD  IJVZ
2. Fré VAN DAMME  BSC
3. Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG
4. Jimmy KIESGEN  LUX
5. Robin SCHNEIDER  STB
6. Larsen CASUBOLO  STKG
Overall Classification
500 m | 777 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Men Junior B/C
RankNameAffil
1. Adriaan DEWAGTERE  STKG
2. Leander SCHEPERS  YDS
3. Jari VAN POLEN  SVU
4. Steijn KOOPS  NSV
5. Enzo PROOST  ERL
6. Pepijn KOESTAL  IJVZ
Overall Classification
1000 m | 500 m | 1500 m
 
 
Overall Classification Ladies Senior/A/B
RankNameAffil
1. Lieselot NOIRON  IRTA
2. Sylvie LLOYD  IJCT
3. Caroline VANDENBULCKE  STKG
4. Saskia ARTS  NSV
5. Julia HEEMSKERK  IHCL
6. Lea KAMPP  ODS
Overall Classification
1000 m | 1000 (2) m | 777 m | 500 m | 1500 m
 
 
Overall Classification Men Senior/A
RankNameAffil
1. Robbe VOLCKAERT  STKG
2. Bob KISS  STKG
3. Guillian VAN WAASDIJK  YDS
4. Jay JANSSENS  IRTA
5. Alexander DE PAEPE  STKG
6. Rolf VAN KLEEF  GO
Overall Classification
1000 m | 500 m | 1500 m
 
 
Overall Classification Masters
RankNameAffil
1. Jeroen STRAATHOF  IHCL
2. Jacob VAN DEN BOSCH  SVU
3. Krista DE ROO  STA
4. Tony DE ROO  STKG
5. Ronald GOUD  STA
6. Lennie DE ROO  STA
Overall Classification
1000 m | 500 m | 1500 m
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo