Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
SKR CUP - WORLD CUP SELECTION - Kolomna, Russia - 28-30 September 2018
Heats 1500 m A Men
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 64, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Pavel SITNIKOV
RUS
2:38.478
Q
2.
2
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
2:38.586
3.
3
39
Konstantin IVLIEV
RUS
2:38.725
4.
4
35
Daniil EIBOG
RUS
2:38.751
5.
5
31
Anton VORONIN
RUS
2:39.011
6.
6
34
Artem DERKACH
RUS
2:57.510
Race 65, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
Sergei MILOVANOV
RUS
2:28.778
Q
2.
2
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
2:28.950
3.
3
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:29.154
4.
4
46
Kirill SHASHIN
RUS
2:29.453
5.
5
37
Timur ZAKHAROV
RUS
2:30.056
6.
6
36
Daniil ZASOSOV
RUS
2:31.125
Race 66, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
47
Alexander SHULGINOV
RUS
2:18.998
Q
2.
2
40
Artem KOZLOV
RUS
2:19.115
3.
3
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:19.304
4.
4
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:19.937
5.
5
33
Artem DENISOV
RUS
2:20.542
6.
6
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
2:22.320
Final 1500 m A Men
Race 70, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
36
Daniil ZASOSOV
RUS
2:29.926
55
2.
2
33
Artem DENISOV
RUS
2:30.026
44
3.
3
37
Timur ZAKHAROV
RUS
2:30.136
35
4.
4
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
2:30.212
28
5.
5
31
Anton VORONIN
RUS
2:33.436
27
Race 71, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Daniil EIBOG
RUS
2:33.351
262
2.
2
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:33.482
210
3.
3
46
Kirill SHASHIN
RUS
2:33.632
168
4.
4
39
Konstantin IVLIEV
RUS
2:33.645
134
5.
5
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:33.677
107
6.
6
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:34.029
86
7
34
Artem DERKACH
RUS
P
69
Race 72, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
2:15.541
1000
2.
2
47
Alexander SHULGINOV
RUS
2:15.640
800
3.
3
42
Sergei MILOVANOV
RUS
2:15.709
640
4.
4
40
Artem KOZLOV
RUS
2:15.825
512
5.
5
45
Pavel SITNIKOV
RUS
2:15.961
410
6
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
P
328
Distance Classification 1500 m A Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
1
1000
2|1
2:15.541
2.
47
Alexander SHULGINOV
RUS
2
800
1|2
2:15.640
3.
42
Sergei MILOVANOV
RUS
3
640
1|3
2:15.709
4.
40
Artem KOZLOV
RUS
4
512
2|4
2:15.825
5.
45
Pavel SITNIKOV
RUS
5
410
1|5
2:15.961
6.
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
P
328
2|P
2:38.586
Final, Group 2
7.
35
Daniil EIBOG
RUS
1
262
4|1
2:33.351
8.
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
2
210
4|2
2:19.937
9.
46
Kirill SHASHIN
RUS
3
168
4|3
2:29.453
10.
39
Konstantin IVLIEV
RUS
4
134
3|4
2:33.645
11.
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
5
107
3|5
2:19.304
12.
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
6
86
3|6
2:29.154
13.
34
Artem DERKACH
RUS
P
69
6|P
2:57.510
Final, Group 3
14.
36
Daniil ZASOSOV
RUS
1
55
6|1
2:29.926
15.
33
Artem DENISOV
RUS
2
44
5|2
2:20.542
16.
37
Timur ZAKHAROV
RUS
3
35
5|3
2:30.056
17.
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
4
28
6|4
2:22.320
18.
31
Anton VORONIN
RUS
5
27
5|5
2:33.436
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters