Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
SKR CUP - WORLD CUP SELECTION - Kolomna, Russia - 28-30 September 2018
Heats 1500 meter Men
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 4, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
2:27.131
Q
2.
2
36
Daniil ZASOSOV
RUS
2:27.402
3.
3
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:27.772
4.
4
45
Pavel SITNIKOV
RUS
2:28.693
5.
5
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:29.836
6.
6
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
-
Race 5, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
33
Artem DENISOV
RUS
2:27.379
Q
2.
2
35
Daniil EIBOG
RUS
2:27.488
3.
3
42
Sergei MILOVANOV
RUS
2:27.500
4.
4
46
Kirill SHASHIN
RUS
2:29.022
5.
5
34
Artem DERKACH
RUS
2:29.820
6
31
Anton VORONIN
RUS
P
Race 6, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
47
Alexander SHULGINOV
RUS
2:20.555
Q
2.
2
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
2:20.681
3.
3
40
Artem KOZLOV
RUS
2:20.992
4.
4
39
Konstantin IVLIEV
RUS
2:21.102
5.
5
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
2:21.682
6.
6
37
Timur ZAKHAROV
RUS
2:23.348
Final 1500 meter Men
Race 10, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Artem DERKACH
RUS
2:30.672
69
2.
2
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:30.797
55
3.
3
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
2:31.089
44
4.
4
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:31.250
35
5.
5
37
Timur ZAKHAROV
RUS
2:35.893
28
Race 11, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Pavel SITNIKOV
RUS
2:32.295
262
2.
2
42
Sergei MILOVANOV
RUS
2:32.299
210
3.
3
40
Artem KOZLOV
RUS
2:32.474
168
4.
4
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:32.508
134
5.
5
46
Kirill SHASHIN
RUS
2:32.560
107
6
39
Konstantin IVLIEV
RUS
P
86
Race 12, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
2:18.130
1000
2.
2
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
2:18.204
800
3.
3
33
Artem DENISOV
RUS
2:18.559
640
4.
4
47
Alexander SHULGINOV
RUS
-
512
5
36
Daniil ZASOSOV
RUS
P
410
6
35
Daniil EIBOG
RUS
P
328
Distance Classification 1500 meter Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
32
Vladimir GRIGOREV
RUS
1
1000
2|1
2:18.130
2.
30
Denis AYRAPETYAN
RUS
2
800
1|2
2:18.204
3.
33
Artem DENISOV
RUS
3
640
1|3
2:18.559
4.
47
Alexander SHULGINOV
RUS
4
512
1|4
2:20.555
5.
36
Daniil ZASOSOV
RUS
P
410
2|P
2:27.402
6.
35
Daniil EIBOG
RUS
P
328
2|P
2:27.488
Final, Group 2
7.
45
Pavel SITNIKOV
RUS
1
262
4|1
2:28.693
8.
42
Sergei MILOVANOV
RUS
2
210
3|2
2:27.500
9.
40
Artem KOZLOV
RUS
3
168
3|3
2:20.992
10.
44
Aleksey SIMAKIN
RUS
4
134
3|4
2:27.772
11.
46
Kirill SHASHIN
RUS
5
107
4|5
2:29.022
12.
39
Konstantin IVLIEV
RUS
P
86
4|P
2:21.102
Final, Group 3
13.
34
Artem DERKACH
RUS
1
69
5|1
2:29.820
14.
38
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2
55
6|2
2:30.797
15.
43
Andrey MIKHASIOV
RUS
3
44
5|3
2:21.682
16.
41
Andrej KOSOROTOV
RUS
4
35
5|4
2:29.836
17.
37
Timur ZAKHAROV
RUS
5
28
6|5
2:23.348
Heats, Group 1
18.
31
Anton VORONIN
RUS
P
0
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters