Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE - FINAL - Gdansk, Poland - 30-31 March 2019
 
Heats 777 meter Mlodziczki
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 127, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Magdalena ZYCH  AZSO1:20.660Q
2.281 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV1:23.646Q
3.377 Sara SZUMSKA  JUV1:25.033
4.438 Marta REKAS  BLYST1:36.636ADV
5.579 Maria WORONIEWSKA  JUV1:39.762
 Race 128, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Kamila TYLMAN  JUV1:21.304Q
2.2140 Julia KRUTYSZA  STOCZ1:21.595Q
3.366 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:23.457
4.418 Aleksandra OLESINSKA  BLYSD3:00.833
54 Klaudia GIERCZAK  AZSODNS
 Race 129, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:23.538Q
2.2115 Emma MAZUR  MOSIR1:24.163Q
3.380 Dominika ZALEWSKA  JUV1:25.220
4.469 Adrianna DAKOWICZ  JUV1:26.300
5.513 Natalia GRZEDZIELEWSKA  BLYSD2:16.949
 Race 130, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.167 Aleksandra CZABAN  JUV1:20.941Q
2.270 Zuzanna KRUPINSKA  JUV1:21.015Q
3.3116 Sandra SIENKIEWICZ  MOSIR1:21.206
4.439 Martyna TEJER  BLYST1:28.608
5.514 Wiktoria KONECKA  BLYSD1:58.109
 Race 131, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1127 Katarzyna REINDL  ORZEL1:22.228Q
2.268 Maja DABROWSKA  JUV1:22.319Q
3.365 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV1:22.383
4.475 Kamila SAGANEK  JUV1:22.828
5.519 Malwina PALCZYNSKA  BLYSD2:45.831
 Race 132, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1145 Maria DOBOSZ  ZKSGM1:22.181Q
2.276 Maja SZPUDA  JUV1:23.727Q
3.3114 Adrianna CARBONE  MOSIR1:24.232
4.471 Ewelina MACIEJEWSKA  JUV1:59.905
5.515 Katarzyna KOPANIA  BLYSD3:03.835
65 Julia MICHALSKA  AZSODNS
 Race 133, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Ada MAJEWSKA  JUV1:21.779Q
2.248 Martyna KUCHTA  GIZ1:25.792Q
3.372 Gabriela MACIEJEWSKA  JUV1:27.762 
4.482 Natalia ZIELENKIEWICZ  JUV1:38.968
5.517 Weronika MARKOWSKA  BLYSD2:21.252


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Web-TV
Kilimanjaro
Bioracer
Engo
Sebra Sports