Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
AMCUP 2 / US CHAMPIONSHIPS & JUNIOR CHAMPIONSHIPS - Kearns, U.S.A. - 3-5 January 2020
 
Semi Final 1500 meter Men
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 12, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1435 Jonathan SO  USA2:37.738Q
2.2419 Noah TROPPE  USA2:38.461Q
3.3422 Dylan WOODBURY  USA2:38.510 
4.4412 Nathaniel CASSON  USA2:38.681
5.5425 Michael KOENIG  USA2:40.009
6.6401 George WHEELOCK  USA2:41.430
7415 Jason DONG  USADNS
 Race 13, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1429 Alec SKLUTOVSKY  USA2:39.606Q
2.2417 Carl TATELLI  USA2:40.334Q
3.3418 Christopher ESQUIVEL  USA2:41.436 
4.4444 Gannon GRAF  USA2:45.996
5.5436 Aaron LIU  USA3:08.258
6.6420 Clyde GILL  USA3:17.049
 Race 14, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1410 Darin SHIM  USA2:29.211Q
2.2414 Daniel YOON  USA2:29.285Q
3.3431 Xavier LAWRENCE  USA2:29.285 
4.4424 Marcus HOWARD  USA2:29.932
5.5434 John SCHNOR  USA2:32.500
6.6400 Jaylin LI  USA2:41.650
7.7416 Ryan SHANE  USA2:43.777
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 15, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1445 Aaron TRAN  USA2:28.027Q
2.2442 Thomas Insuk HONG  USA2:28.130Q
3.3406 Seung-Min KWON  USA2:29.032 
4.4404 Shawn KIM  USA2:30.566
5.5426 Jon Ricardo AQUINO  USA2:31.883
6.6407 Joseph HACHEM  USA2:32.650
7.7427 Hira HANSON  USA2:33.073
 Race 16, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1423 Ryan PIVIROTTO  USA2:14.353Q
2.2437 Joonhwa HONG  USA2:14.603Q
3.3421 Clayton DECLEMENTE  USA2:14.774
4.4428 Benjamin THORNOCK  USA2:14.946
5.5413 Justin LIU  USA2:16.543
6.6408 S. Marshall SHUPE II  USA2:20.438
7.7411 Andrew CLAUSER  USA2:34.429
 Race 17, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1430 Andrew HEO  USA2:15.324Q
2.2405 Brandon KIM  USA2:15.925Q
3.3433 Wesley PARK  USA2:17.427 
4.4440 Immanuel ANABORNE  USA2:18.746
5.5432 Caleb PARK  USA2:23.114
6.6403 Hudson HALLING  USA2:24.908
7.7439 Gunnar OLSEN  USA2:27.035


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Impakt Sport
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Kilimanjaro