Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 4 (CN-2) - Champéry, Switzerland - 28-29 November 2009
Heats 1000 meter Ladies Junior C
Race 155, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
13
Corinne CARNINI
BOR
1:54.075
2.
2
57
Jessy KAUFFMAN
HVHW
1:54.082
3.
3
39
Antonia GIESE
ETR
1:54.250
4.
1
71
Susanna SALZANI
MSC
2:03.124
Race 156, Group 1 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
69
Danielle KHAN
MIRC
1:47.025
2.
4
66
Ilaria SAVORETTO
ITT
1:47.362
3.
1
46
Elisabeth WITT
EVD
1:50.951
4.
3
38
Janine ROSSER
ETR
1:58.309
Race 157, Group 1 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
65
Ylenia TOTA
ITT
1:50.090
2.
1
83
Oriana PALLAORO
SCP
1:53.075
3.
3
25
Suzanne DE CLEER
BSC
1:53.208
4.
2
63
Barbara DE GROOT
IJA
2:01.122
Race 158, Group 1 (4 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
12
Asia ANTONIOLI
BOR
1:57.407
2.
1
2
Martina ANZELINI
AEV
1:57.414
3.
2
58
Jaimy VAN HASSEL
HVHW
2:02.414
4.
4
40
Stefanie DIKOF
ETR
2:07.231
Race 159, Group 1 (5 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
1
Federica TOMBOLATO
AEV
1:48.437
2.
1
45
Julia BLOCK
EVD
1:50.824
3.
2
59
Sara ROG
HVHW
1:51.984
4.
4
26
Lydia GIACOMINI
CGALE
2:01.218
Quarter Finals 1000 meter Ladies Junior C
Race 158, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
1
Federica TOMBOLATO
AEV
1:48.357
2.
1
66
Ilaria SAVORETTO
ITT
1:49.429
3.
3
45
Julia BLOCK
EVD
1:50.442
4.
4
59
Sara ROG
HVHW
1:54.277
Race 159, Group 1 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
12
Asia ANTONIOLI
BOR
1:44.573
2.
1
69
Danielle KHAN
MIRC
1:46.320
3.
3
83
Oriana PALLAORO
SCP
1:49.428
4.
2
46
Elisabeth WITT
EVD
1:52.544
Race 160, Group 1 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Ylenia TOTA
ITT
1:44.647
2.
4
2
Martina ANZELINI
AEV
1:46.235
3.
2
13
Corinne CARNINI
BOR
1:47.825
4.
3
57
Jessy KAUFFMAN
HVHW
1:48.448
Semi Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 161, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
25
Suzanne DE CLEER
BSC
1:54.708
2.
2
38
Janine ROSSER
ETR
1:57.228
3.
3
63
Barbara DE GROOT
IJA
2:02.334
4.
4
40
Stefanie DIKOF
ETR
2:05.772
Race 162, Group 2 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Antonia GIESE
ETR
1:51.643
2.
2
26
Lydia GIACOMINI
CGALE
1:55.450
3.
4
71
Susanna SALZANI
MSC
1:56.028
4.
3
58
Jaimy VAN HASSEL
HVHW
1:56.192
Race 162, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
12
Asia ANTONIOLI
BOR
1:47.890
2.
2
1
Federica TOMBOLATO
AEV
1:48.025
3.
4
66
Ilaria SAVORETTO
ITT
1:52.057
4.
3
83
Oriana PALLAORO
SCP
1:54.699
Race 163, Group 1 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Ylenia TOTA
ITT
1:42.647
2.
3
69
Danielle KHAN
MIRC
1:45.634
3.
4
13
Corinne CARNINI
BOR
1:47.309
4.
2
2
Martina ANZELINI
AEV
1:50.504
Final 1000 meter Ladies Junior C
Race 1, Group 5 (1 of 0)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
63
Barbara DE GROOT
IJA
1:57.771
2.
2
58
Jaimy VAN HASSEL
HVHW
1:57.785
3.
4
40
Stefanie DIKOF
ETR
1:58.390
4.
1
71
Susanna SALZANI
MSC
1:59.015
Race 1, Group 4 (1 of 0)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Antonia GIESE
ETR
1:50.640
2.
2
25
Suzanne DE CLEER
BSC
1:50.791
3.
4
38
Janine ROSSER
ETR
1:55.283
4.
3
26
Lydia GIACOMINI
CGALE
1:57.493
Race 167, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Jessy KAUFFMAN
HVHW
1:49.579
2.
4
59
Sara ROG
HVHW
1:50.849
3.
3
46
Elisabeth WITT
EVD
1:51.175
4.
2
45
Julia BLOCK
EVD
2:23.089
Race 168, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
2
Martina ANZELINI
AEV
1:47.436
2.
3
66
Ilaria SAVORETTO
ITT
1:47.608
3.
4
83
Oriana PALLAORO
SCP
1:49.410
4.
1
13
Corinne CARNINI
BOR
1:49.506
Race 169, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Ylenia TOTA
ITT
1:41.056
34
2.
3
12
Asia ANTONIOLI
BOR
1:42.606
21
3.
4
1
Federica TOMBOLATO
AEV
1:43.274
13
4.
2
69
Danielle KHAN
MIRC
1:43.982
8
Distance Classification 1000 meter Ladies Junior C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
65
Ylenia TOTA
ITT
1
34
1-1-1-1
1:41.056
2.
12
Asia ANTONIOLI
BOR
2
21
2-1-1-1
1:42.606
3.
1
Federica TOMBOLATO
AEV
3
13
3-2-1-1
1:43.274
4.
69
Danielle KHAN
MIRC
4
8
4-2-2-1
1:43.982
Final, Group 2
5.
2
Martina ANZELINI
AEV
1
1-4-2-2
1:47.436
6.
66
Ilaria SAVORETTO
ITT
2
2-3-2-2
1:47.608
7.
83
Oriana PALLAORO
SCP
3
3-4-3-2
1:49.410
8.
13
Corinne CARNINI
BOR
4
4-3-3-1
1:49.506
Final, Group 3
9.
57
Jessy KAUFFMAN
HVHW
1
1-0-4-2
1:49.579
10.
59
Sara ROG
HVHW
2
2-0-4-3
1:50.849
11.
46
Elisabeth WITT
EVD
3
3-0-4-3
1:51.175
12.
45
Julia BLOCK
EVD
4
4-0-3-2
2:23.089
Final, Group 4
13.
39
Antonia GIESE
ETR
1
1-1-0-3
1:50.640
14.
25
Suzanne DE CLEER
BSC
2
2-1-0-3
1:50.791
15.
38
Janine ROSSER
ETR
3
3-2-0-4
1:55.283
16.
26
Lydia GIACOMINI
CGALE
4
4-2-0-4
1:57.493
Final, Group 5
17.
63
Barbara DE GROOT
IJA
1
1-3-0-4
1:57.771
18.
58
Jaimy VAN HASSEL
HVHW
2
2-4-0-3
1:57.785
19.
40
Stefanie DIKOF
ETR
3
3-4-0-4
1:58.390
20.
71
Susanna SALZANI
MSC
4
4-3-0-4
1:59.015
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters