Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ELITE LEAGUE CAN 3 - Chicoutimi, QC, Canada - 25-26 January 2020
 
Quarter Finals 1000 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 81, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Alex LEPAGE-FARRELL  CRCE1:41.244Q
2.26 Anne-Clara BELLEY  CRCE1:41.475Q
3.323 Adora SENI  MOAH1:42.423 
4.422 Justine BENOIT-COSSETTE  MOAH1:42.476
5.520 Alix DELVAUX  CEPVR1:43.040
6.630 Lauriane BLANCHET  RELA1:43.646
 Race 82, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Kelian QUEVILLON  CECP1:38.683Q
2.225 Lea TREMBLAY  ALMA1:39.280Q
3.32 Béatrice DELORME  CRCE1:39.382 
4.415 Ariane BOURGET  CRCE1:39.529
5.526 Mélina TREMBLAY  CRCE1:39.633
614 Ann-Sophie BACHAND  CRCEP
 Race 83, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Alyson LALONDE  CRCE1:37.892Q
2.24 Mya JOLY  CRCE1:37.922Q
3.311 Roselyne PIGEON  CRCE1:38.010
4.427 Sarah FORTIN  CEPVR1:38.355
5.510 Victoria GAREAU  CRCE1:47.855
 Race 84, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Catherine LAMARCHE  CEPVR1:37.307Q
2.27 Karina MONTMINY  MOAH1:37.433Q
3.312 Rosemarie CHAREST  MOGA1:38.228
4.418 Ariane FOURNIER  CEPVR1:38.385
5.513 Laurie CAYER  CEPVR1:38.423
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 85, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Emanuelle LECLERC  CEGB1:39.637Q
2.221 Lea DANEAU  MOGA1:39.764Q
3.324 Anny KANG  CRCPL1:40.126
4.419 Clara BOUCHER  CRCE1:40.201
5.539 Sarah-Eve WILLE  HYA1:41.388
638 Victoria JEAN-BAPTISTE  CRCPLP
 Race 86, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Elsa LEBEL  CEPVR1:41.832Q
2.229 Sibylle D'AOUST  CRCE1:41.889Q
3.341 Danna BALLANTYNE  GAT1:42.040 
4.436 Amelie TREMBLAY  CEPVR1:42.147
5.540 Laurence LETENDRE  ROSE1:42.170
 Race 87, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 Jade QUEVILLON  MOAH1:39.476Q
2.29 Ayisha MIAO QI  CRCE1:39.546Q
3.317 Alice VAILLANCOURT  CEPVR1:39.650
4.428 Daphnee CARIGNAN  TRRIV1:39.717
5.542 Maelle TOUCHETTE  SHER1:46.086
 Race 88, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Lia MEAD  MOGA1:42.618Q
2.232 Sandrine ROBERT  HYA1:42.636Q
3.333 Amelia BLINN  SHER1:43.310 
4.435 Flavie LAROCHE-ROY  SHER1:44.763


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo
Eraton Race Timers
Web-TV
Impakt Sport
Sebra Sports