Events
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Almaty Worldcup-4
Dresden Worldcup-5
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (ABS-1)-JUNIOR CHALLENGE (JW-2) - Torino, Italy - 25-27 November 2022

Overall Classification Women Junior A
RankNameAffil
1. Cloé OLLIVIER  CST
2. Myeongbi JUNG  GER
3. Zoë DELTRAP  KTTZW
4. Federica COLA  BOR
5. Viola SIMONINI  BOR
6. Svitlana REPETSKA  RTCM
Overall Classification
 
 
Overall Classification Women Junior B
RankNameAffil
1. Angel DALEMAN  KTTN
2. Berenice COMBY  USO
3. Valerie AARTS  KTTZW
4. Margherita BETTI  FGP
5. Lotte DONDERWINKEL  KTTN
6. Tamara TOKAROVA  SVK
Overall Classification
 
 
Overall Classification Women Senior
RankNameAffil
1. Femke DE BOER  KTTN
2. Aurelie LEVEQUE  CGALE
3. Lucrezia CASAGRANDE  VGT
4. Hedvig HILDE  OSK
5. Charlotte HAYWARD  MIRC
6. Claretta CARAVITA  STA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1500 meter(2) | 500 meter(2) | 1000 meter | 1000 m(2)
 
 
Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Jenning DE BOO  KTTN
2. Alessandro LOREGGIA  FF.OO
3. Ted DALRYMPLE  KTTN
4. Bas VAN DER VALK  KTTN
5. Tawan THOMAS  RPV
6. Theo COLLINS  ALD
Overall Classification
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Lorenzo PREVITALI  FF.OO
2. Ihan YOO  SAIR
3. Miika KLEVSTUEN  OSK
4. Simon BASTIER  USO
5. Franck Edward Julien TEKAM  USO
6. Noah VAN RIET  KTTN
Overall Classification
 
 
Overall Classification Men Senior
RankNameAffil
1. Radek FAJKUS  KSB
2. Hugo BOSMA  KTTN
3. Melle VAN 'T WOUT  TRL
4. Daan KOS  KTTN
5. Hessel VAN BERKUM  KTTN
6. Niels KINGMA  TRL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Women AB
RankNameAffil
1. Angel DALEMAN  KTTN
2. Cloé OLLIVIER  CST
3. Myeongbi JUNG  GER
4. Berenice COMBY  USO
5. Zoë DELTRAP  KTTZW
6. Valerie AARTS  KTTZW
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men AB
RankNameAffil
1. Jenning DE BOO  KTTN
2. Lorenzo PREVITALI  FF.OO
3. Alessandro LOREGGIA  FF.OO
4. Ted DALRYMPLE  KTTN
5. Bas VAN DER VALK  KTTN
6. Tawan THOMAS  RPV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Engo
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton
Impakt Sport
Skate-Tec