Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 3 (BAS) - Hasselt, Belgium - 26-28 November 2010

Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Timothy DEWISPELAERE  STKG
2. Adwin SNELLINK  HVHW
3. Matteo MARTINI  AGO
4. Christiaan BÖKKERINK  SCT
5. Thibaut CROLET  OGCA
6. Sam VANSPEYBROECK  STKG
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior A
RankNameAffil
1. Elena VIVIANI  BOR
2. Lara VAN RUIJVEN  HVHW
3. Francesca COMPAGNONI  BOR
4. Lois KLOOR  HVHW
5. Maria SCHULZE  EVD
6. Tineke GROENEVELD  HVHW
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Catherine ALEXANDER  YDS
2. Ylenia TOTA  ITT
3. Arianna VALCEPINA  BOR
4. Julia BLOCK  EVD
5. Alexandra ROGISSART  RPV
6. Ilaria SAVORETTO  ITT
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies StarClass+Senior
RankNameAffil
1. Jennifer SOLITO  CGALE
2. Rosalie HUISMAN  IJVZ
3. Lisa TERPSTRA  SVU
4. Saskia VAN HOEVEN  NSV
5. Rianne DE VRIES  SCT
6. Evy TILLAERT  YES
Overall Classification
1500 meter | 1500(2) m | 500 meter | 500(2) m | 1000 meter | 1000(2) m
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Alexis YANG  USF
2. Christoph SCHUBERT  EVD
3. Mathias VOSTÉ  BSC
4. Mark PRINSEN  SCT
5. Jaap SCHUURMANS  SVU
6. Matteo BEDOGNI  MSC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men StarClass+Senior
RankNameAffil
1. Rudy KOEK  IJVZ
2. Vincent JEANNE  CVGH
3. Jeroen SONNEVELD  IJA
4. Björn POSTMA  SVU
5. Stéphane PÉRIER  ASMB
6. Thibaut MELINE  ASMB
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Mapleskate
Customboots.de
Hunter
SpeedSkatingShop
pb-event
Sebra Sports