Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
LATVIAN OPEN - DANUBIA SERIES - Ventspils, Latvia - 15-17 October 2010
Semi Final 1500 meter Junior B Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 44, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
26
KONYA Zsofia
HUN
2:44.655
Q
2.
2
95
Ilze URTANE
SPARS
2:44.824
3.
3
143
Burcu KAN
TUR
2:44.954
4.
4
4
Natalia TSAULIKA
BLR
2:46.606
5.
5
37
Patrycja ROKICKA
JUV
2:53.318
Race 45, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
38
Patrycja ROSZKOWSKA
JUV
2:49.293
Q
2.
2
85
Tünde BALÁZS
ROU
2:49.525
3.
3
1
Karyna HRYSCHANKA
BLR
2:54.000
4.
4
64
Natalia KLOSINSKA
ORZEL
2:54.030
5.
5
155
Vira-Nika KHOMENKO
KIEV
2:59.473
6.
6
163
Aleksandra DRZYMALA
WMKS
3:09.796
Race 46, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Anzelika ZAVADECKA
SPARS
2:49.267
Q
2.
2
61
Agne SEREIKAITE
LTU
2:49.798
3.
3
3
Katsiaryna SKLIARENKA
BLR
2:54.290
4.
4
65
Mariola RYBAK
ORZEL
2:58.940
5.
5
2
Karyna MAKARAN
BLR
3:01.212
6.
6
36
Adrianna CIWONIUK
JUV
3:11.884
Final 1500 meter Junior B Ladies
Race 62, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
36
Adrianna CIWONIUK
JUV
2:53.621
2.
2
37
Patrycja ROKICKA
JUV
2:54.414
3.
3
155
Vira-Nika KHOMENKO
KIEV
2:55.616
4.
4
2
Karyna MAKARAN
BLR
3:00.765
5.
5
163
Aleksandra DRZYMALA
WMKS
3:14.514
Race 63, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
143
Burcu KAN
TUR
2:47.328
2.
2
4
Natalia TSAULIKA
BLR
2:49.700
3.
3
1
Karyna HRYSCHANKA
BLR
2:55.740
4.
4
3
Katsiaryna SKLIARENKA
BLR
3:06.962
5.
5
64
Natalia KLOSINSKA
ORZEL
3:25.341
6
65
Mariola RYBAK
ORZEL
P
Race 64, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
26
KONYA Zsofia
HUN
2:41.054
34
2.
6
61
Agne SEREIKAITE
LTU
2:43.325
21
3.
5
85
Tünde BALÁZS
ROU
2:43.530
13
4.
3
96
Anzelika ZAVADECKA
SPARS
2:48.964
8
5.
4
38
Patrycja ROSZKOWSKA
JUV
2:49.214
5
6.
2
95
Ilze URTANE
SPARS
2:59.228
3
Distance Classification 1500 meter Junior B Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
26
KONYA Zsofia
HUN
1
34
1|1
2:41.054
2.
61
Agne SEREIKAITE
LTU
2
21
2|2
2:43.325
3.
85
Tünde BALÁZS
ROU
3
13
3|2
2:43.530
4.
96
Anzelika ZAVADECKA
SPARS
4
8
4|1
2:48.964
5.
38
Patrycja ROSZKOWSKA
JUV
5
5
5|1
2:49.214
6.
95
Ilze URTANE
SPARS
6
3
6|2
2:44.824
Final, Group 2
7.
143
Burcu KAN
TUR
1
1|3
2:44.954
8.
4
Natalia TSAULIKA
BLR
2
2|4
2:46.606
9.
1
Karyna HRYSCHANKA
BLR
3
3|3
2:54.000
10.
3
Katsiaryna SKLIARENKA
BLR
4
4|3
2:54.290
11.
64
Natalia KLOSINSKA
ORZEL
5
5|4
2:54.030
12.
65
Mariola RYBAK
ORZEL
P
P|P
2:58.940
Final, Group 3
13.
36
Adrianna CIWONIUK
JUV
1
1|6
2:53.621
14.
37
Patrycja ROKICKA
JUV
2
2|5
2:53.318
15.
155
Vira-Nika KHOMENKO
KIEV
3
3|5
2:55.616
16.
2
Karyna MAKARAN
BLR
4
4|5
3:00.765
17.
163
Aleksandra DRZYMALA
WMKS
5
5|6
3:09.796
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters