Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
JUNIOR EUROPA CUP FINAL - Brasov, Romania - 16-18 March 2012
 
Heats 1500 meter Ladies Junior B
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 73, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.449 Zsofia KONYA  HUN2:39.550Q
2.560 Federica TOMBOLATO  ITA2:39.920Q
3.3116 Sofia PROSVIRNOVA  RUS2:40.008 
4.178 Roza KOOYSTRA  NED2:43.038
5.294 Nikola MAZUR  POL2:45.612
 Race 74, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3106 Tünde BALÁZS  ROU2:50.383Q
2.479 Sara ROG  NED2:50.487Q
3.259 Ilaria SAVORETTO  ITA2:50.569 
4.12 Suzanne DE CLEER  BEL2:52.430
5.532 Kathryn THOMSON  GBR2:52.804
 Race 75, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Agne SEREIKAITE  LTU2:41.026Q
2.538 Julia BLOCK  GER2:41.385Q
3.4107 Renata SZOCS  ROU2:43.318 
4.658 Asia ANTONIOLI  ITA2:43.763
5.38 Rumiana DIMITROVA  BUL2:45.982
6.293 Natalia MALISZEWSKA  POL3:13.487
 
Final 1500 meter Ladies Junior B
 Race 85, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.493 Natalia MALISZEWSKA  POL2:48.051 
2.28 Rumiana DIMITROVA  BUL2:48.921
3.194 Nikola MAZUR  POL2:51.104
4.332 Kathryn THOMSON  GBR2:54.994
 Race 86, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Sofia PROSVIRNOVA  RUS2:57.251 
2.559 Ilaria SAVORETTO  ITA2:57.262
3.3107 Renata SZOCS  ROU2:57.634
4.62 Suzanne DE CLEER  BEL2:59.100
5.458 Asia ANTONIOLI  ITA3:23.176
278 Roza KOOYSTRA  NEDP
 Race 87, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.374 Agne SEREIKAITE  LTU2:43.48834 
2.149 Zsofia KONYA  HUN2:43.83021
3.5106 Tünde BALÁZS  ROU2:45.71713
4.438 Julia BLOCK  GER2:46.0928
5.260 Federica TOMBOLATO  ITA2:48.7595
6.679 Sara ROG  NED2:50.5893
 
Distance Classification 1500 meter Ladies Junior B
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.74 Agne SEREIKAITE  LTU1341|12:41.026
2.49 Zsofia KONYA  HUN2212|12:39.550
3.106 Tünde BALÁZS  ROU3133|12:45.717
4.38 Julia BLOCK  GER484|22:41.385
5.60 Federica TOMBOLATO  ITA555|22:39.920
6.79 Sara ROG  NED636|22:50.487
  Final, Group 2
7.116 Sofia PROSVIRNOVA  RUS11|32:40.008
8.59 Ilaria SAVORETTO  ITA22|32:50.569
9.107 Renata SZOCS  ROU33|32:43.318
10.2 Suzanne DE CLEER  BEL44|42:52.430
11.58 Asia ANTONIOLI  ITA55|42:43.763
12.78 Roza KOOYSTRA  NEDPP|42:43.038
  Final, Group 3
13.93 Natalia MALISZEWSKA  POL11|62:48.051
14.8 Rumiana DIMITROVA  BUL22|52:45.982
15.94 Nikola MAZUR  POL33|52:45.612
16.32 Kathryn THOMSON  GBR44|52:52.804


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Mapleskate
pb-event
Hunter
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Sebra Sports