Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Lotte Anna WERNER

Name: Lotte Anna Werner
Gender: Female
Age Category: Junior E (2022/2023)
Club: Schaats Vereniging Utrecht, Utrecht
 
Graphs: 2022/2023 | Last 4 years
 
Results: Season 2018/2019
Season 2019/2020
Season 2021/2022

Personal records:
222 meter29.84916/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-
333 meter43.53516/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-
500 meter1:01.64206/02/22Utrecht NEDRegiocompetitie West nr 2

Classifications in season 2021/2022:
02/10/21Leiden NEDHutspot Cup 3eJunior E meisjes
    Overall Ranking: 14th,   333 meter: 14th
30/10/21Groningen NEDAutumn TournamentGirls junior E
    Overall Ranking: 15th,   333 meter: 15th,   500 meter: 13th
07/11/21Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 1Divisie B
    Overall Ranking: 13th,   500 meter: 13th
06/02/22Utrecht NEDRegiocompetitie West nr 2Divisie B
    Overall Ranking: 6th,   500 meter: 6th
12/02/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West nr 3Divisie B
    Overall Ranking: 15th,   500 meter: 15th
27/02/22Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 4Divisie B
    Overall Ranking: 6th,   500 meter: 6th
27/03/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West FinaleDivisie C
    Overall Ranking: 11th,   500 meter: 11th
16/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Women Junior F/E
    Overall Ranking: 9th,   222 meter: 10th,   333 meter: 7th

Results in season 2021/2022:
222 meter
29.84916/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Quarter Finals, Group 1 
30.03017/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Semi Final, Group 2 
30.20517/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Final, Group 3 
 
333 meter
43.53516/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Final, Group 2 
43.68816/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Semi Final, Group 1 
43.78916/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Quarter Finals, Group 1 
43.8230/10/21Groningen NEDAutumn TournamentSemi Final, Groep 2 
45.0730/10/21Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Groep 4 
45.3602/10/21Leiden NEDHutspot Cup 3eFinale, Groep 4 
46.1402/10/21Leiden NEDHutspot Cup 3eHalve Finales, Groep 2 
47.4302/10/21Leiden NEDHutspot Cup 3eKwart Finales, Groep 1 
49.5530/10/21Groningen NEDAutumn TournamentQuarter Finals, Groep 1 
 
500 meter
1:01.64206/02/22Utrecht NEDRegiocompetitie West nr 2Kwart Finales, Groep 1 
1:02.41012/02/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West nr 3Quarter Finals, Group 1 
1:02.66012/02/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West nr 3Semi Final, Group 2 
1:02.76227/02/22Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 4Kwart Finales, Groep 1 
1:02.96106/02/22Utrecht NEDRegiocompetitie West nr 2Finale, Groep 2 
1:03.19706/02/22Utrecht NEDRegiocompetitie West nr 2Halve Finales, Groep 1 
1:03.60307/11/21Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 1Kwart Finales, Groep 1 
1:04.14807/11/21Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 1Halve Finales, Groep 2 
1:04.3427/03/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West FinaleHalve Finales, Groep 2 
1:04.4027/03/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West FinaleFinale, Groep 3 
1:04.82012/02/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West nr 3Final, Group 3 
1:04.96017/04/22Gent BELEaster Cup 40th - Special Jubilee edition-Super Final, Group 2 
1:05.36807/11/21Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 1Finale, Groep 3 
1:06.62027/02/22Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 4Finale, Groep 2 
1:06.7727/03/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West FinaleKwart Finales, Groep 1 
1:07.3830/10/21Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Groep 3 
1:12.88627/02/22Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 4Halve Finales, Groep 1 
 
2000 meter relay
4:02.00607/11/21Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 1Finale, Groep 1 
(DIV B - T2: Floris Fransen, Luuk Huiting, Sieb Steenaert, Lotte Anna Werner)
4:03.15327/02/22Alkmaar NEDRegiocompetitie West nr 4Finale, Groep 1 
(Geel1: Marten Loncke, Sieb Steenaert, Maartje Toornvliet, Lotte Anna Werner)
4:27.4127/03/22Dordrecht NEDRegiocompetitie West FinaleFinale, Groep 1 
(Team C5: Jelte Petri, Tirza Stenneke, Kiki Szabo, Lotte Anna Werner)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Engo