Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Rankings
This website is a service of PB-Event
 

SOL Super Prestige Classification Men

Rank Name Nation 19-20 18-19 17-18
1PARK Jiwon  KOR278100
2LIU Shaolin Sandor  HUN173123136
3LEE June Seo  KOR152158
4HWANG Daeheon  KOR126522181
5Semen ELISTRATOV  RUS1131745
6KIM Dongwook  KOR112
7LIU Shaoang  HUN10512551
8Steven DUBOIS  CAN104111
9HAN Tianyu  CHN8318
10WU Dajing  CHN81246121
11PARK In Wook  KOR81
12REN Ziwei  CHN6516614
13AN Kai  CHN63
14KIM Dagyeom  KOR47
15Victor AN  RUS43
16Abzal AZHGALIYEV  KAZ42394
17Pavel SITNIKOV  RUS40
18Itzhak DE LAAT  NED3915
19Cédrik BLAIS  CAN3027
20Kazuki YOSHINAGA  JPN2453
21Stijn DESMET  BEL2311
22Sven ROES  NED21
23Charles HAMELIN  CAN203160
24Keita WATANABE  JPN19791
25Alexander SHULGINOV  RUS1811
26Jordan PIERRE-GILLES  CAN16
27KRUEGER John-Henry  HUN14
28Ibuki HAYASHI  JPN13
29Melle VAN 'T WOUT  NED13
30Vladislav BYKANOV  ISR114011
31Daan BREEUWSMA  NED11
32Denis AYRAPETYAN  RUS913
33Konstantin IVLIEV  RUS9
34Andrew HEO  USA8
35PARK Seyeong  KOR63
36Tommaso DOTTI  ITA534
37Pascal DION  CAN517
38Yuri CONFORTOLA  ITA5153
39Kota KIKUCHI  JPN515
40Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ55
41Maxime LAOUN  CAN5
42Shogo MIYATA  JPN5
43Quentin FERCOQ  FRA42
44Daniil EIBOG  RUS4
45BURJÁN Csaba  HUN38
46Dylan HOOGERWERF  NED216
47Rafal ANIKIEJ  POL2
48SUN Long  CHN2
49Sjinkie KNEGT  NED16397
50Sébastien LEPAPE  FRA120
51Mattia ANTONIOLI  ITA11
52Diané SELLIER  FRA1
53Friso EMONS  NED1
54Roberts KRUZBERGS  LAT1
55LIM Hyo Jun  KOR60393
56Samuel GIRARD  CAN22485
57KIM Gun Woo  KOR161
58HONG Kyunghwan  KOR96
59Thibaut FAUCONNET  FRA443
60Charle COURNOYER  CAN308
61XU Hongzhi  CHN21
62YU Songnan  CHN13
63Hiroki YOKOYAMA  JPN12
64Denis NIKISHA  KAZ10
65Thomas Insuk HONG  USA9
66Adrian LÜDTKE  GER8
67JIA Haidong  CHN8
68Dmitry MIGUNOV  FRA5
69WANG Pengyu  CHN4
70Artem KOZLOV  RUS3
71Teppei KIKUCHI  JPN3
72VARNYÚ Alex  HUN1
73SEO Yi Ra  KOR53
74KIM Do Kyoum  KOR31
75J.R. CELSKI  USA16
76KWAK Yoon-Gy  KOR12
77SHI Jingnan  CHN5
78Roberto PUKITIS  LAT2

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Skate-Tec
Bioracer
Web-TV