Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 2 - Moscow, Russia - 12-14 October 2018
Heats 500 meter Men
12 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Eight Finals, total 32 skaters)
Race 62, Group 1 (1 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
108
Nikita ZOLOTKOV
RUS
43.410
Q
2.
2
7
Petr STOLYAROV
RUS
44.153
Q
3.
3
36
Mikhail RAKITIN
RUS
44.269
4.
4
78
Dmitrii SITKIN
RUS
44.344
5.
5
86
Anton BOGDANOV
RUS
44.556
Race 63, Group 1 (2 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
33
Daniil ZASOSOV
RUS
43.128
Q
2.
2
106
Dmitrii DOKOLIN
RUS
43.513
Q
3.
3
53
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
43.908
4.
4
5
Denis NIKITIN
RUS
44.721
5.
5
59
Ivan SOMIK
RUS
46.388
Race 64, Group 1 (3 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
31
Andrey MIKHASIOV
RUS
43.327
Q
2.
2
110
Daniil PISKUNOV
RUS
43.502
Q
3.
3
94
Mikhail KUZNETSOV
RUS
45.357
4.
4
8
Fiodor STOLYAROV
RUS
46.225
5.
5
9
Ilya DOMCHEV
RUS
51.135
Race 65, Group 1 (4 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
32
Artem DENISOV
RUS
42.736
Q
2.
2
91
Viacheslav KARPOV
RUS
43.803
Q
3.
3
73
Maxim MIRONOV
RUS
43.936
4.
4
40
Maxim SALOV
RUS
44.975
5.
5
6
Nikita AFONICHEV
RUS
46.051
Race 66, Group 1 (5 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
98
Daniil EIBOG
RUS
42.592
Q
2.
2
104
Anton VORONIN
RUS
42.769
Q
3.
3
1
Sergey VOYNOV
RUS
43.517
4.
4
38
Vadim MUKHIN
RUS
45.360
Race 67, Group 1 (6 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
92
Sergei MILOVANOV
RUS
42.932
Q
2.
2
83
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
44.301
Q
3.
3
109
Vladislav LAZAREV
RUS
44.374
4.
4
37
Fiodor DORKIN
RUS
44.736
5.
5
11
Ruslan AVAZOV
RUS
46.789
Race 68, Group 1 (7 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Ivan ARTEMOV
RUS
43.637
Q
2.
2
4
Egor POKALO
RUS
43.894
Q
3.
3
77
Kirill VINOKUROV
RUS
44.555
4.
4
10
Artem SKUDYAKOV
RUS
47.966
5.
5
35
Egor MUKHANOV
RUS
-
Race 69, Group 1 (8 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Artem DERKACH
RUS
43.518
Q
2.
2
72
Nil KABIROV
RUS
44.700
Q
3.
3
12
Ivan FERAPONTOV
RUS
45.580
4.
4
41
Wjatscheslav SEMENOV
RUS
-
5.
5
13
Artemiy SURNIN
RUS
-
Race 70, Group 1 (9 of 12)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
30
Kirill SHASHIN
RUS
44.433
Q
2.
2
55
Sergei RYATSEN
RUS
44.503
Q
3.
3
99
Danila VOLKOV
RUS
44.605
4.
4
107
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
47.809
5.
5
15
Mutalim VAGABOV
RUS
50.002