Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
KUBOK ROSSII 2 - BASHKORTOSTAN OPEN - Ufa, Russia - 23-25 October 2015
 
Preliminaries 500 meter Men
  13 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 32 skaters)
 Race 30, Group 1     (1 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Denis AYRAPETYAN  RUS43.810Q
2.210 Eduard STRELKOV  RUS44.270Q
3.329 Aleksey KOROBOV  RUS44.810q
4.452 Mikhail RAKITIN  RUS53.290
 Race 31, Group 1     (2 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Dmitrii DOKOLIN  RUS44.450Q
2.238 Ivan MANZUNOV  RUS45.190Q
3.342 Artem SAFRONOV  RUS45.220 
4.421 Anton SMAZNOV  RUS47.090
 Race 32, Group 1     (3 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Sergey PRANKEVICH  RUS43.610Q
2.217 Aleksey BALYUK  RUS43.830Q
3.363 Nikita ZOLOTKOV  RUS45.040 
4.48 Aleksandr EVDOKIMOV  RUS46.370
 Race 33, Group 1     (4 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Kirill SHASHIN  RUS42.500Q
2.256 Daniil EIBOG  RUS42.540Q
3.343 Nil KABIROV  RUS45.830 
4.451 Dimitriy KOVALEV  RUS47.930
 Race 34, Group 1     (5 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Pavel MEDVEDEV  RUS44.930Q
2.249 Ivan BELONOZHKIN  RUS44.950Q
3.323 Wjatscheslav SEMENOV  RUS46.240 
4.432 Viktor YURGENC  RUS1:05.760
 Race 35, Group 1     (6 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Timur ZAKHAROV  RUS43.430Q
2.260 Nikita BARTASCHUK  RUS43.670Q
3.348 Andrey VOSKRESENSKIY  RUS44.160q
4.440 Alexander BUBNOV  RUS45.050
5.516 Artur MAKHMUTOV  RUS46.420
 Race 36, Group 1     (7 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 Gennady MOSENETS  RUS43.680Q
2.227 Evgeny KOZULIN  RUS43.860Q
3.33 Kirill VINOKUROV  RUS44.380q
4.444 Vladislav YEMASCHEV  RUS44.660
 Race 37, Group 1     (8 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Andrey MIKHASIOV  RUS43.270Q
2.250 Nikita ULICKIY  RUS44.140Q
3.330 Denis ZHIZHIKIN  RUS44.830q
4.457 Sergei POPOV  RUS55.320
 Race 38, Group 1     (9 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.147 Alexander SHUBEKIN  RUS43.340Q
2.213 Pavel PAPILIN  RUS43.630Q
3.359 Nikita PANASIUK  RUS44.920q
4.41 Ivan DENISOV  RUS46.890
 Race 39, Group 1     (10 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Alexander SHULGINOV  RUS42.670Q
2.26 Sergey VOYNOV  RUS44.960Q
3.32 Pavel GUBAYDULLIN  RUS44.990q
4.445 Nikita MURAVYEV  RUS48.210
 Race 40, Group 1     (11 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Artem DERKACH  RUS44.400Q
2.29 Aleksander KOVAL  RUS44.700Q
3.339 Andrej KOSOROTOV  RUS45.090 
4.458 Roman LOSEV  RUS46.240
 Race 41, Group 1     (12 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Ivan ARTEMOV  RUS44.600Q
2.218 Artem DENISOV  RUS44.800Q
3.322 Sergei TCHEBAN  RUS45.170 
4.428 Valeriy FOMIN  RUS-    
 Race 42, Group 1     (13 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Pavel SITNIKOV  RUS43.300Q
2.219 Daniil ZASOSOV  RUS43.600Q
3.353 Alexandr MAKAROV  RUS45.780 
4.44 German LEKOMTSEV  RUS49.270


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Sebra Sports
Eraton
Engo
Kilimanjaro
Web-TV