Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP NO.2 - Moscow, Russia - 13-15 October 2017
Heats 500 meter Men
Race 68, Group 2 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
133
Mikhail RAKITIN
RUS
44.333
2.
2
85
Andrey GROZIN
RUS
45.779
3.
3
61
Ivan SOMIK
RUS
46.406
4.
4
13
Nikita AFONICHEV
RUS
47.165
5.
5
12
Aleksey TALALAY
RUS
-
Race 69, Group 2 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
40
Fiodor DORKIN
RUS
45.578
2.
2
14
Fiodor STOLYAROV
RUS
46.729
3.
3
4
Vladislav DOMCHEV
RUS
46.986
4.
4
88
Dmitriy SMIRNOV
RUS
-
Race 70, Group 2 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
107
Maxim MIRONOV
RUS
45.454
2.
2
37
Dmitriy KOTELNIKOV
RUS
46.124
3.
3
11
Denis NIKITIN
RUS
46.127
4.
4
98
Ilya FOMIN
RUS
47.377
Race 71, Group 2 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Denis ZHIZHIKIN
RUS
45.595
2.
2
17
Ivan FERAPONTOV
RUS
46.631
3.
3
87
Aleksei DUDIN
RUS
47.346
4.
4
44
Maksim BARANOVSKIY
RUS
47.660
Race 72, Group 2 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
7
Egor POKALO
RUS
44.437
2.
2
43
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
44.503
3.
3
90
Anton SIMON
RUS
47.171
4.
4
8
Nikita KARAVAYEV
RUS
49.564
Race 73, Group 2 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
Alexandr SAMUSENKO
RUS
45.493
2.
2
67
Mikhail NOVOZILOV
RUS
46.300
3.
3
99
Anton LAPSCHIN
RUS
46.477
4.
4
16
Ruslan AVAZOV
RUS
47.851
Race 74, Group 2 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Aleksey TRENIN
RUS
46.234
2.
2
89
Ilya SCHERBAKOV
RUS
47.367
3.
3
39
Dmitrii TIMONIN
RUS
47.439
4.
4
15
Dmitrii BELYAEV
RUS
54.841
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 75, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Andrey MIKHASIOV
RUS
42.333
Q
2.
2
102
Pavel MEDVEDEV
RUS
42.798
3.
3
130
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
44.613
4.
4
6
Danil SERKEZ
RUS
45.592
Race 76, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
69
Artem DERKACH
RUS
43.638
Q
2.
2
38
Vadim MUKHIN
RUS
44.033
3.
3
83
Nikita ZOLOTKOV
RUS
44.043
4.
4
86
Danila VOLKOV
RUS
45.047
Race 77, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
84
Daniil EIBOG
RUS
42.588
Q
2.
2
41
Wjatscheslav SEMENOV
RUS
43.962
3.
3
2
Sergey VOYNOV
RUS
44.569
4.
4
103
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
44.892
5.
5
75
Andrey POPOV
RUS
45.848
Race 78, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Valeriy FOMIN
RUS
42.522
Q
2.
2
33
Kirill SHASHIN
RUS
42.737
3.
3
104
Ivan ARTEMOV
RUS
43.480
4.
4
10
Ilya DOMCHEV
RUS
44.976
Race 79, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
1
Timur ZAKHAROV
RUS
43.867
Q
2.
2
81
Dmitrii DOKOLIN
RUS
43.910
3.
3
131
Ivan BELONOZHKIN
RUS
44.040
4.
4
108
Nil KABIROV
RUS
44.496
Race 80, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
80
Anton VORONIN
RUS
43.320
Q
2.
2
105
Andrej KOSOROTOV
RUS
43.414
3.
3
132
Dimitriy KOVALEV
RUS
44.135
4.
4
68
Mikhail KUZNETSOV
RUS
44.157
Race 81, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
36
Daniil ZASOSOV
RUS
43.369
Q
2.
2
106
Vladislav YEMASCHEV
RUS
43.869
3.
3
5
Petr STOLYAROV
RUS
44.516
4.
4
65
Aleksandr KAZANTSEV
RUS
44.762
Race 82, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Artem DENISOV
RUS
43.169
Q
2.
2
9
Aleksey SIMAKIN
RUS
43.392
3.
3
110
Kirill VINOKUROV
RUS
44.978
4.
4
96
Daniil PISKUNOV
RUS
45.082
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters