Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 21-24 December 2017
 
Semi Final 1500 meter Men
 Race 17, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1221 Konstantin IVLIEV  RUS2:13.728 
2.2241 Pavel GUBAYDULLIN  RUS2:15.252
3.3224 Aleksey SIMAKIN  RUS2:15.526
4.4258 Vladislav LAZAREV  RUS2:15.695
5.5239 Pavel MEDVEDEV  RUS2:34.117
 Race 18, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1242 Ivan ARTEMOV  RUS2:15.657 
2.2246 Vladislav YEMASCHEV  RUS2:15.937
3.3223 Egor POKALO  RUS2:16.061
4.4218 Sergey VOYNOV  RUS2:16.691
5.5219 Ilya DOMCHEV  RUS2:16.720
 Race 19, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1243 Andrej KOSOROTOV  RUS2:15.310 
2.2250 Ivan BELONOZHKIN  RUS2:17.246
3.3233 Pavel EVDOKIMOV  RUS2:17.323
4.4248 Mikhail KUZNETSOV  RUS2:17.568
5.5220 Petr STOLYAROV  RUS2:17.870
6.6251 Mikhail RAKITIN  RUS2:19.951
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 20, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1234 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS2:23.197Q
2.2247 Sergei MILOVANOV  RUS2:39.187Q
3.3225 Vladimir GRIGOREV  RUS2:39.258 
4.4254 Vladimir MOSKVITSEV  RUS2:39.369
5.5249 Artem DERKACH  RUS2:39.379
6.6226 Vyacheslav KURGINYAN  RUS2:40.900
7.7237 Valeriy FOMIN  RUS2:42.915
 Race 21, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1216 Artem KOZLOV  RUS2:21.969Q
2.2235 Kirill SHASHIN  RUS2:22.564Q
3.3217 Timur ZAKHAROV  RUS2:30.592ADV
4.4256 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:32.444
5.5227 Artem DENISOV  RUS2:32.850
6.6252 Daniil EIBOG  RUS2:50.635
 Race 22, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1244 Pavel SITNIKOV  RUS2:28.147Q
2.2213 Anton VORONIN  RUS2:28.219Q
3.3230 Daniil ZASOSOV  RUS2:28.332 
4.4253 Nikita BARTASCHUK  RUS2:28.467
5.5215 Dmitrii DOKOLIN  RUS2:28.620
6.6236 Andrey MIKHASIOV  RUS2:28.666


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Web-TV
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Bioracer