Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Bialystok, Poland - 21-22 November 2020
 
Heats 500 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 30, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Amelia BOOS  ORL52.529Q
2.279 Maja ROCKA  MOSIR58.247Q
3.3121 Zofia DAMIANIUK  UKSJB59.945
4.4129 Komelia PAKULA  UKSJB1:04.393
5.5156 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB1:04.996
 Race 31, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1157 Maja GIWER  UKSSB55.574Q
2.2126 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB56.011Q
3.323 Aleksandra WOJEWNIK  GIZ1:00.686 
4.488 Natalia FINC  ORL1:01.924
5.5124 Oliwia HARASIMCZUK  UKSJB1:12.461
6108 Karolina KOMOROWSKA  STOCZDNF
 Race 32, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Martyna GORKA  ORZEL53.726Q
2.2132 Maria SKARZYNSKA  UKSJB56.969Q
3.380 Patrycja SZALAJKO  MOSIR58.949
4.4158 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB59.961
5.5125 Blanka KARDASZ  UKSJB1:04.884
 Race 33, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Kornelia WOZNIAK  ORL50.496Q
2.2160 Milena KANIA  UKSSB57.091Q
3.3131 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB1:00.289
4.4130 Daria ROSKAL  UKSJB1:02.490
5.5110 Maria ROMANOWSKA  STOCZ1:02.555
 Race 34, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1161 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB54.246Q
2.221 Kaja KISIELEWSKA  GIZ54.964Q
3.3119 Anna BUZUN  UKSJB1:00.073
4.4109 Martyna KUKLINSKA  STOCZ1:01.320
5.5123 Zofia FELKNER  UKSJB1:13.222
 Race 35, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Julia KOGUT  MOSIR55.929Q
2.2128 Zofia MIEZIO  UKSJB56.113Q
3.322 Milena SAKOWICZ  GIZ1:00.357
4.4122 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB1:00.603
5.5159 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB1:04.621
6.6155 Kinga DYBIEC  UKSSB1:06.114
 Race 36, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 Daria DASZUTA  UKSJB55.937Q
2.2177 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS57.325Q
3.3154 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB57.805
4.4111 Karolina WITT  STOCZ59.852
5.5153 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB59.885
6.6127 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB1:00.474


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec
Impakt Sport
Engo