Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 500 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 36, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1102 Martyna GORKA  ORZEL54.575Q
2.2129 Zofia MIEZIO  UKSJB56.165Q
3.333 Milena SAKOWICZ  GIZ58.406
4.4165 Laura WOZNIEWSKA  UKSSB59.409
5.5132 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB1:00.256
6.6164 Lena WIEREL  UKSSB1:20.791
 Race 37, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Kornelia WOZNIAK  ORL50.478Q
2.232 Kaja KISIELEWSKA  GIZ55.325Q
3.3161 Milena KANIA  UKSSB55.978
4.4128 Laura MAJEWSKA  UKSJB58.607
5.5130 Komelia PAKULA  UKSJB1:01.086
 Race 38, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Daria DASZUTA  UKSJB54.369Q
2.2155 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB56.016Q
3.384 Maja ROCKA  MOSIR56.642
4.4157 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB1:03.487
5.5124 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB1:07.530
 Race 39, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Julia KOGUT  MOSIR55.717Q
2.2133 Maria SKARZYNSKA  UKSJB56.150Q
3.392 Natalia FINC  ORL1:01.036 
4.4162 Hanna KONONIUK  UKSSB1:07.739
5.5159 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB1:13.395
 Race 40, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1163 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB55.282Q
2.2114 Karolina WITT  STOCZ57.261Q
3.385 Patrycja SZALAJKO  MOSIR1:00.622
4.4125 Oliwia HARASIMCZUK  UKSJB1:00.842
5.5160 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB1:17.536
 Race 41, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1158 Maja GIWER  UKSSB55.210Q
2.2127 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB55.689Q
3.3112 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ57.637
4.4156 Kinga DYBIEC  UKSSB58.996
5.5126 Blanka KARDASZ  UKSJB1:13.943
 Race 42, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Amelia BOOS  ORL53.360Q
2.2182 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS57.236Q
3.3154 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB58.471
4.4131 Daria ROSKAL  UKSJB1:01.980
5.5113 Maria ROMANOWSKA  STOCZ1:07.706
6.6123 Zofia DAMIANIUK  UKSJB1:12.038


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers