Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU JUNIOR WORLD CUP 3 - Heerenveen, Netherlands - 17-18 February 2024
 
Heats 500 meter Men
  9 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 12 skaters)
 Race 88     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 SHIN Dong Min  KOR41.678Q
2.362 Fredrik PEDERSEN  NOR42.488
3.243 Daniele ZAMPEDRI  ITA42.571
4.468 Adam MUCHLADO  POL43.328
5.518 Martin PRANTL  CRO45.496
 Race 89     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Tawan THOMAS  FRA43.348Q
2.356 Jonas DE JONG  NED43.493 
3.425 Freddie POLAK  GBR1:03.614ADV
237 WU JIA WEI D├ívid  HUNP
 Race 90     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.179 Xavier LAWRENCE  USA42.781Q
2.373 Chonlachart TAPROM  THA43.719 
3.236 MAJOR Dominik  HUN44.547ADV
441 Massimiliano PICCHIARELLI  ITAP
 Race 91     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 Sean SHUAI  USA42.037Q
2.216 ZHANG Zixia  CHN42.130
3.358 Noah VAN RIET  NED42.820
4.464 Linus August RISNES  NOR43.963
5.56 Tijmen VAN LAETHEM  BEL44.103
 Race 92     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Mathieu PELLETIER  CAN42.840Q
2.213 MENG Zekun  CHN43.957 
3.334 CZANK-VARGA Benjamin  HUN44.071
4.431 Tsz Fung KWOK  HKG44.398
5.521 Elliot BAKER  GBR44.844
 Race 93     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 KIM Minwoo  KOR42.464Q
2.246 Aibek TEMIRKHAN  KAZ42.588
3.423 Adam HILL JNR  GBR43.657
4.328 Lukas KOBUCH  GER44.004
5.565 Anthony KUTOVOY  NZL46.225
 Race 94     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.371 Tibor KOMERICKI  SLO43.251Q
2.19 Adam LAW  CAN43.455ADV
3.52 Larsen CASUBOLO  BEL45.534
4.427 Brandon JAHN  GER-    
245 Dinmukhamed TAZHIBAY  KAZP
 Race 95     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.34 Warre NOIRON  BEL43.011Q
2.455 Daniel BROUWER  NED43.966 
3.181 Justin LIU  USA59.178ADV
266 Krzysztof MADRY  POLP
538 Eklavya JAGAL  INDP
 Race 96     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Lorenzo PREVITALI  ITA42.537Q
2.27 Victor CHARTRAND  CAN42.806 
3.347 Pavel TSOY  KAZ42.890
4.467 Adam MAKUCH  POL44.256
5.529 Emil KOCH  GER46.381


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Kilimanjaro
Impakt Sport
Engo
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton