Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DUTCH OPEN INVITATION CUP - Heerenveen, Netherlands - 29 September-1 October 2023
 
Heats 1000 meter Men
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 32, Group A     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.39 Melle VAN 'T WOUT  NED1:28.570Q
2.117 Sjinkie KNEGT  NED1:28.699Q
3.483 Mans BOSKAMP  KTTMO1:28.945 
4.2149 Adam HILL JNR  GBR1:29.317
5.585 Mathys FABER  KTTN1:29.519
 Race 33, Group A     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Teun BOER  NED1:28.717Q
2.36 Niels KINGMA  NED1:28.839Q
3.4173 CSIZMADIA Mark  HUN1:28.986 
4.535 Leon VISSER  KTTMO1:29.297
5.2141 Peter MURPHY  LUX1:29.825
 Race 34, Group A     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Kay HUISMAN  NED1:28.073Q
2.1150 Peter RICHES  GBR1:28.173Q
3.4172 SZIGETI Adam  HUN1:28.381 
4.344 Steijn KOOPS  KTTMO1:28.508
 Race 35, Group A     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Bram STEENAART  NED1:29.087Q
2.337 Idse VAN BENTHUM  KTTMO1:29.633Q
3.4148 Kyle ROSS-WADDELL  GBR1:29.727 
4.1167 NOGRADI Bence  HUN1:29.829
 Race 36, Group A     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1143 Niall TREACY  GBR1:26.489Q
2.27 Daan KOS  NED1:26.802Q
3.330 Bas VAN DER VALK  KTTN1:26.910
4.423 Jeroen WILHELM  KTTMO1:27.741
5.563 Jonas DE JONG  KTTMO1:28.220
 Race 37, Group A     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Jens VAN 'T WOUT  NED1:25.554Q
2.2169 JASZAPATI Peter  HUN1:25.690Q
3.311 Hugo BOSMA  NED1:25.764
4.447 Jari VAN POLEN  KTTMO1:27.509
5.540 Noah VAN RIET  KTTN1:27.964
 Race 38, Group A     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Friso EMONS  NED1:26.766Q
2.2156 TIBORCZ Daniel  HUN1:27.322Q
3.443 Henk VAN ATTEN  KTTZW1:27.540
4.349 Zeno DE BOER  KTTMO1:28.897
 Race 39, Group A     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Itzhak DE LAAT  NED1:27.859Q
2.425 Stan RIJKSEN  KTTMO1:28.001Q
3.324 Hessel VAN BERKUM  KTTN1:28.099
4.2170 BONTOVICS Balazs  HUN1:28.355


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Eraton
Bioracer
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro