Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
31ST ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 10-12 November 2023
 
Heats 500 meter JUN D WOM
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 160, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2268 MARINKA-TÓTH Anna  JSE50.907Q
2.1261 Annika OUWENEEL  IHCL51.056Q
3.3251 Benedetta LEPORE  BOR57.558 
4.4253 Melissa COLA  BOR1:00.058
 Race 161, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1265 Fleur HARTVELD  IJVZ50.077Q
2.5266 Nora SLOKA  JLSS50.378Q
3.2245 Sara SILVESTRI  BOR56.656
4.3263 Juup STRAATHOF  IHCL56.759
5.4255 Alice MARTINELLI  BOR59.568
 Race 162, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2242 Francesca PICCAGNONI  BOR51.321Q
2.1270 Julie PNOVSKA  KSB51.409Q
3.4277 Giorgia BONINO  VGT57.547 
4.3249 Emma Lisina ANDREOLA  BOR1:06.415
 Race 163, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1260 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL52.408Q
2.2243 Emma PEDRANZINI  BOR54.039Q
3.3276 Laura SAVALLI  VGT57.143 
4.4254 Vita MARTINELLI  BOR1:02.308
 Race 164, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3259 PASZTOR Orsi  FTC48.196Q
2.1267 GAZSI Noemi  JSE48.216Q
3.2272 Teodora RIZMANOSKA  SGPV53.654
4.4250 Gaia ERLACHER  BOR58.110
5258 Caterina MACCARINI  BORYC
 Race 165, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1269 Laura NEVRELOVA  KSB50.939Q
2.3248 Rebecca BARETTO  BOR54.595Q
3.5273 Alexa Kay FERRARI  SGPV55.153
4.2244 Alice COLTURI  BOR1:18.971
5.4257 Nicole BONETTI  BOR-    
 Race 166, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1264 Juliette VAN RHEE  IJA51.244Q
2.5274 Irene CIAGHI  SGPV55.249Q
3.3246 Desiree LANDL  BOR55.335
4.4256 Martina URBANI  BOR1:01.306
5.2262 Larissa REINDERS  IHCL1:04.375
 Race 167, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2271 Rachele Yara DOLCI  SES51.912Q
2.1275 Tinne BOLSIUS  SVU52.135Q
3.3247 Viola VITALINI  BOR56.879 
4.4252 Rachele TODESCO  BOR1:01.445


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Impakt Sport
Skate-Tec
Eraton
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports