Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BORMIO CUP - TEST RACE - Bormio, Italy - 29 September-1 October 2023
 
Quarter Finals 1000 meter MEN
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 42, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.527 Nico ANDERMANN  AUT1:34.035Q
2.164 Mateusz MIKOLAJUK  POL1:34.364Q
3.336 Etienne BASTIER  FRA1:34.709
4.244 Gabriel MATURI PADOVANI  ITA1:34.987
5.431 Heinrich LIU  AUT1:39.477
 Race 43, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.350 Lorenzo PREVITALI  ITA1:33.134Q
2.535 Tristan NAVARRO  FRA1:33.201Q
3.449 Aaron Van Quang PIETROBONO  ITA1:34.579 
4.240 Marco COMENSOLI  ITA1:35.832ADV
139 Pietro CASTELLAZZI  ITAP
 Race 44, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.543 Pietro MARINELLI  ITA1:33.765Q
2.146 Alessandro PICCHIARELLI  ITA1:34.180Q
3.355 Zdenek SEJPAL  KSB1:34.428 
4.248 Francesco PICCO  ITA1:34.575
5.429 Matthias WOLFGANG  AUT1:39.186
 Race 45, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Tobias WOLF  AUT1:36.224Q
2.353 Daniele ZAMPEDRI  ITA1:36.305Q
3.228 Dominic ANDERMANN  AUT1:37.068
4.447 Massimiliano PICCHIARELLI  ITA1:37.229
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 46, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.257 Roberts KRUZBERGS  LAT1:28.182Q
2.459 Michal NIEWINSKI  POL1:28.307Q
3.152 Luca SPECHENHAUSER  ITA1:28.626
4.362 Neithan THOMAS  POL1:55.903
563 Pawel ADAMSKI  POLP
 Race 47, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.251 Pietro SIGHEL  ITA1:26.531Q
2.156 Reinis BERZINS  LAT1:26.696Q
3.558 Diane SELLIER  POL1:26.933
4.437 Thomas NADALINI  ITA1:27.086
5.341 Yuri CONFORTOLA  ITA1:28.122
 Race 48, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.261 Felix PIGEON  POL1:32.492Q
2.133 Quentin FERCOQ  FRA1:32.623Q
3.545 Davide OSS CHEMPER  ITA1:33.396 
4.434 S├ębastien LEPAPE  FRA1:34.565
365 Oleh HANDEI  UKRP
 Race 49, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Brendan COREY  AUS1:27.913Q
2.438 Mattia ANTONIOLI  ITA1:28.262Q
3.332 Tarik OMERAGIC  BIH1:29.264 
4.254 Radek FAJKUS  KSB1:29.274
5.560 Lukasz KUCZYNSKI  POL1:29.523


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton
Kilimanjaro
Bioracer
Web-TV