Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BORMIO CUP - TEST RACE - Bormio, Italy - 29 September-1 October 2023
 
Semi Final 1000 meter MEN
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 54, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.357 Roberts KRUZBERGS  LAT1:28.801Q
2.151 Pietro SIGHEL  ITA1:28.909Q
3.258 Diane SELLIER  POL1:29.041 
4.438 Mattia ANTONIOLI  ITA1:29.503
5.533 Quentin FERCOQ  FRA1:30.428
 Race 55, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.226 Brendan COREY  AUS1:27.866Q
2.561 Felix PIGEON  POL1:28.043Q
3.452 Luca SPECHENHAUSER  ITA1:28.688
4.359 Michal NIEWINSKI  POL1:29.544ADV
156 Reinis BERZINS  LATP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 56, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.462 Neithan THOMAS  POL1:37.975Q
2.360 Lukasz KUCZYNSKI  POL1:38.101Q
3.232 Tarik OMERAGIC  BIH1:38.355ADV
137 Thomas NADALINI  ITAP
 Race 57, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.345 Davide OSS CHEMPER  ITA1:32.801Q
2.254 Radek FAJKUS  KSB1:32.852Q
3.434 S├ębastien LEPAPE  FRA1:33.206 
4.141 Yuri CONFORTOLA  ITA-    
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 58, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.665 Oleh HANDEI  UKR1:30.929Q
2.327 Nico ANDERMANN  AUT1:31.135Q
3.243 Pietro MARINELLI  ITA1:31.272
4.464 Mateusz MIKOLAJUK  POL1:32.905
5.555 Zdenek SEJPAL  KSB1:33.919
6.135 Tristan NAVARRO  FRA-    
 Race 59, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.663 Pawel ADAMSKI  POL1:36.026Q
2.150 Lorenzo PREVITALI  ITA1:36.123Q
3.553 Daniele ZAMPEDRI  ITA1:36.192 
4.340 Marco COMENSOLI  ITA1:36.443
5.246 Alessandro PICCHIARELLI  ITA1:36.765
6.430 Tobias WOLF  AUT1:38.882
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 60, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.148 Francesco PICCO  ITA1:35.418Q
2.328 Dominic ANDERMANN  AUT1:35.526Q
3.244 Gabriel MATURI PADOVANI  ITA1:35.831
4.431 Heinrich LIU  AUT1:39.947
539 Pietro CASTELLAZZI  ITAYC
 Race 61, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.236 Etienne BASTIER  FRA1:32.843Q
2.149 Aaron Van Quang PIETROBONO  ITA1:33.335Q
3.429 Matthias WOLFGANG  AUT1:43.896 
4.347 Massimiliano PICCHIARELLI  ITA-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Eraton
Sebra Sports
Skate-Tec
Bioracer
Kilimanjaro
Web-TV