Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE-ADRIA TROPHY 1 - Zagreb, Croatia - 2-3 October 2010
Overall Classification Junior F Girls
Rank
Name
Affil
1.
Petra RUSNAKOVA
STEZ
2.
Eva PLASTIC
ALFA
3.
Klara NOVAK
ALFA
4.
Maja IVANDIC
SPIN
5.
Lucija NOVAK
ALFA
6.
Anja MUSIKIC
BOSNA
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
|
500 m SF
Overall Classification Junior F Boys
Rank
Name
Affil
1.
JASZAPATI Peter
SZKE
2.
KMETYKO Peter
KDE
3.
Tibor KOMERICKI
DKC
4.
Mark CIMPERMAN
ALFA
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
|
500 m SF
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
MATYOK Adrienn
PKSE
2.
SZILICZEI-NEMET Rebeka
JSE
3.
Klarisa SLUGA
DKC
4.
Lara SAVIC
DKC
5.
TURI Anna
JSE
6.
Nika CIMPERMAN
ALFA
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
|
777 m SF
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
NEMES Krisztian
SPSC
2.
TIBORCZ Daniel
JSE
3.
NOVAK Aron
JSE
4.
SOMODI Mate
SZKE
5.
REVESZ Gergo
SZKE
6.
SIMON-JOJART Richard
SZKE
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
|
777 m SF
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
JASZAPATI Petra
SZKE
2.
FORGACS Dorka
JSE
3.
Valentina ASCIC
MET
4.
CSEH Liliana
JSE
5.
Nika PECAN
ALFA
6.
Danijela IVANDIC
SPIN
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
|
1000 m SF
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
Miroslav CUJA
STEZ
2.
Tarik OMERAGIC
BOSNA
3.
Michal CUJA
STEZ
4.
Filip JERAM
DKC
5.
Mladen KARLOVIC
MET
6.
Urh JERAM
DKC
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
|
1000 m SF
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
TOTH Timea
PKSE
2.
Sara BLEKIC
MET
3.
Veronika SACLOVA
STC
4.
Natalija SMOGAR
MET
5.
KIS Virag
JSE
6.
Lamija AVDIC
BOSNA
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
Darko SMOGAR
MET
2.
FARKAS Tamas
SZKE
3.
Ivan MARTINIC
SPIN
4.
Maroje BLAGAIC
MET
5.
CAKÓ Dávid
KDE
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Sen + Jun A + B Ladies
Rank
Name
Affil
1.
Lucija Ana ILIJIC
MET
2.
Simona SPACKOVA
STC
3.
Zarina SAFINA
KAZ
4.
Josipa TADIC
MET
5.
Katarina DIANEK
MET
6.
Marta RELJANOVIC
MET
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Sen + Jun A + B Men
Rank
Name
Affil
1.
Andrey STARZHINSKIY
KAZ
2.
Boren ZUNAC
MET
3.
Jakov DOMITREK
MET
4.
Nihad BASIC
BOSNA
5.
Ademir BABAIC
BOSNA
6.
Petr PAZOUR
STC
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters