Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BAYERISCHE MEISTERSCHAFT 2024 - Grafing, Germany - 23 March 2024

Overall Classification Juniorinnen A
RankNameAffil
1. Katharina ULRICH  ECK
2. Katharine RÖSKENBLECK  ECK
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junioren A
RankNameAffil
1. Jonathan RÖSKENBLECK  ECK
2. David HUBER  ECK
Overall Classification
1000 meter | 1000 meter (2) | 500 meter | 500 meter (2)
 
 
Overall Classification Juniorinnen B
RankNameAffil
1. Alina GZUK  ECK
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junioren C
RankNameAffil
1. Moritz KÜHNRICH  SLI
2. Alexander ZABRODSKY  SLI
3. Sanel MUZAFEROVIC  SLI
Overall Classification
1000 meter | 1000 meter (2) | 500 meter | 500 meter (2)
 
 
Overall Classification Juniorinnen D
RankNameAffil
1. Evelyn TINDALE  SLI
2. Yelyzaveta KOBYLIANSKA  SLI
3. Tatiana MIKHAILOVA  SLI
4. Karlotta BARYSCH  SLI
5. Emma FÄSSLER  ECO
6. Freya SCHMILAS  ECK
Overall Classification
500 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junioren D
RankNameAffil
1. Roman TOBLER  SLI
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junioren E
RankNameAffil
1. Alexander FRISEE  SLI
Overall Classification
 
 
Overall Classification Juniorinnen F
RankNameAffil
1. Amelie KREITMAIER  ECK
2. Fenja SCHMILAS  ECK
3. Hanna DRECHSLER  ECK
Overall Classification
333 meter | 333 meter (2) | 222 meter | 222 meter (2)
 
 
Overall Classification Junioren F
RankNameAffil
1. Michael ULRICH  ECK
Overall Classification
 
 
Overall Classification Kurze Kufen
RankNameAffil
1. Kirill MAKHMUTOV  ECK
2. Philipp KHLEBNIKOV  ECK
3. Olexandr OGORELKOV  ECK
4. Miliena MALKO  ECK
5. Hlib MALKO  ECK
6. Lev HARB  ECK
Overall Classification
222 meter | 111 meter
 
 
Overall Classification Juniorinnen A/B
RankNameAffil
1. Katharina ULRICH  ECK
2. Katharine RÖSKENBLECK  ECK
3. Alina GZUK  ECK
Overall Classification
1000 meter | 1000 meter (2) | 500 meter | 500 meter (2)
 
 
Overall Classification Junioren D/E/F
RankNameAffil
1. Michael ULRICH  ECK
2. Roman TOBLER  SLI
3. Alexander FRISEE  SLI
Overall Classification
500 meter | 500 meter (2) | 333 meter | 333 meter (2)
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer
Engo
Eraton
Impakt Sport
Web-TV