Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Fedde BENNINK

Name: Fedde Bennink
Gender: Male
Age Category: Junior E (2023/2024)
Club: IJssportvereniging Alblasserwaard, Dordrecht
 
Graphs: 2023/2024 | Last 4 years
 
Results: Season 2021/2022
Season 2022/2023
Season 2023/2024

Personal records:
222 meter36.1017/10/21Hasselt BELInterregional series - Beneluxcup 1
333 meter41.72823/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen Bokaal
500 meter1:02.98824/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award
777 meter1:40.98225/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award

Classifications in season 2023/2024:
21/10/23Groningen NEDAutumn TournamentBoys Junior E
    Overall Ranking: 8th,   333 meter: 7th,   500 meter: 11th
18/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Divisie C
    Overall Ranking: 12th,   500 meter: 12th
25/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Divisie C
    Overall Ranking: 20th,   500 meter: 20th
21/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupDivisie D
    Overall Ranking: 16th,   500 meter: 16th
04/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Divisie C
    Overall Ranking: 18th,   500 meter: 18th
17/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionJongens Junior E
    Overall Ranking: 8th,   333 meter: 16th,   333 meter: 8th,   500 meter: 12th,   500 meter: 7th
17/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionJunior E
    Overall Ranking: 8th,   333 meter: 16th,   333 meter: 8th,   500 meter: 12th,   500 meter: 7th
18/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupDivisie D
    Overall Ranking: 10th,   500 meter: 10th
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen EF
    Overall Ranking: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen Junior-E
    Overall Ranking: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen Junior-F
    Overall Ranking: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500 meter: 8th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   500m SF: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th,   777 meter: 9th
23/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalJongens jun E
    333 meter: 14th

Results in season 2023/2024:
333 meter
41.72823/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalKwart Finales, Groep 1 
42.5917/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionKwart Finales, Groep 1 
42.76123/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalFinale, Groep 3 
42.87523/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalHalve Finales, Groep 2 
43.1221/10/23Groningen NEDAutumn TournamentQuarter Finals, Group 1 
43.3917/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 4 
43.5921/10/23Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Group 2 
50.0317/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionHalve Finales, Groep 2 
53.1421/10/23Groningen NEDAutumn TournamentSemi Final, Group 1 
 
500 meter
1:02.98824/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 3Video
1:03.40424/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
1:04.10125/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSuper Final, Group 3 
1:04.1617/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 3 
1:04.4418/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupQuarter Finals, Group 1 
1:04.90224/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
1:05.2121/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupQuarter Finals, Group 1 
1:05.2118/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupFinal, Group 3 
1:05.2718/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Semi Final, Group 2 
1:05.3704/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Final, Group 4 
1:05.9504/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Quarter Finals, Group 1 
1:06.4021/10/23Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Group 3 
1:06.5021/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupFinal, Group 4 
1:06.6504/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Semi Final, Group 2 
1:06.6618/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Final, Group 3 
1:09.5618/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Quarter Finals, Group 1 
1:13.94025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Halve Finales, Groep 2 
1:18.59025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Finale, Groep 4 
P18/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupSemi Final, Group 1 
 
777 meter
1:40.98225/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
1:41.50225/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 3 
1:44.18524/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
 
2000 meter relay
4:04.50424/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
(NSV-SCT: Fedde Bennink, Timo Bennink, Jaume Berg, Rinse Kramer)
4:20.63025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Finale, Groep 1 
(Team N: Fedde Bennink, Roell Kohler, Lewis Koot, Ize Schildmeijer)
4:29.3718/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupFinal, Group 1 
(T17: Nienke Bakker, Fedde Bennink, Marit Kaats, Tirza. Rozeboom)
4:29.8018/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Final, Group 1 
(DE-T13: Jippe Alsemgeest, Fedde Bennink, Calle De Boer, Cas van der Knaap)
4:36.5721/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupFinal, Group 1 
(TEAM 14: Fedde Bennink, Anouk Bergman, Ize Schildmeijer, Masha Sotskiy)
P04/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Final, Group 1 
(T17: Fedde Bennink, Marit Kaats, Bobbi Van Den Brand, Frederique van Rhee)
P17/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 1 
(MIX3: Fedde Bennink, Timo Bennink, Jaume Berg, Sjors van der Laan)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton
Skate-Tec
Engo
Sebra Sports